Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A csernobili atomerőmű jelenth...

A csernobili atomerőmű jelenthet még e komolyabb veszélyt?

Figyelt kérdés

Például a sérült 4-es reaktornál a szarkofág alatti reaktormag kihűlt

már e, vagy még esetleg mindig hűteni kell, talajvízzel érintkezve pedig lehetne egy 86-os vagy nagyobb méretű robbanás? Esetleg csak simán sugárszennyezné a talajvizet, közvetve a Dnyepert és ezzel jelentős ukrán vízforrást és termőföldeket tenne élhetetlenné ?



2023. aug. 23. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2023. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hosszúhajú ***** válasza:
94%
azt mondták egy dokumentum filmben hogy még 200 év. ma is vannak látogatások oda, különleges engedéllyel, ahol kb 30 percet lehetsz, vagy mennyit és a nullás zona a mai napig fegyveres őrök állnak mikor belépsz - és nagyon nem mehet be akárki. egy tv stábnak is ezer engedély kellett. és igen, nagyon sugárzó, vizsgálták műszerrel és mint a riasztó olyan erővel jelzett, nem is engedték hogy hozzányúljon a riporter. volt olyan hely, ahova nem engedtek be senkit és olyan is, ahol csak 1 percet lehetett tölteni de azt is kb űrruhába. 100 évig még majdnem kitart a szarkofág, már azon dolgoznak, hogyha meg kell újra erősíteni akkor, azt majd robotok fogják végezni, nem emberek. úgyhogy 200 évig még biztos zárt terület. lesz. érdekes ugyanakkor hogy a romok között nő a zöld fű, és sugárfertőzött állatoktól származó utódok rohangálnak.
2023. aug. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kőbalta22 ***** válasza:
47%
Írtok itt minden féle katyvaszt, 1000 engedély 🤣 A háború előtt az ment be az erőműbe, aki nem akart. Én is voltam (Youtube-on a videó). Kb 30.000ft nak megfelelő euró volt az ára. Ránk nézve semmilyen veszélyt már nek jelent, és mivel a szarkofág új, a környezetére sem. Hacsak nem történik a háborúban ott grimbusz. De nem fog! Tehát nem veszélyes már az erőmű ránk nézve.
2023. aug. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kőbalta22 ***** válasza:
44%
Jah.... Rég kihült a magma, nem kell hűteni, igazából nem is hűtötték soha. Vannak fotók amikor ember áll ott mellette. Én is álltam a 4 es falánál már :)
2023. aug. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kőbalta22 állítását ez igazolja:

https://www.youtube.com/watch?v=hwQVBEPORSc

2023. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
téged beengedtek a 3-as ba? mert a riportban amit néztem a riportert 1 percre engedték csak be az operatőrrel. és ő maga mondta hogy rengeteg engedély kellett hozzá.
2023. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hosszúhajú ***** válasza:
ja és a 4-es be is
2023. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: ugyan nem 1000 engedély kell, de névre szóló hatósági engedély kell, amit ilyenkor a túravezető intéz előre, de ezzel csak a zonába léphetsz be, meg a "múzeumba".

Mi is voltunk korábban.

2023. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az a scenarió, amit leírsz, elég valószínűtlen a jövőben. A fűtőanyag már nem folyik. Vizet nem kap. A sérült reaktorrész alatt pedig vastag beton van. Lefele onnan nem nagyon fog szivárogni semmi.
2023. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!