Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Élelmiszerkémia. Létezik...

Élelmiszerkémia. Létezik olyan ital, amely a vízen kívül kizárólag mesterséges, szintetikus anyagokat tartalmaz és emberi fogyasztásra gyártják?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen, soroljatok fel ilyen italokat, legyetek szívesek.

2023. aug. 28. 04:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Víz, szénsav, mesterséges aroma, édesítőszer, citromsav, borkősav, antioxidáns az alkotóeleme sok szénsavas italnak.
2023. aug. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Víz + borkősav + szacharin = limonádé.
2023. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megjegyzés az előző válaszokhoz:

Én úgy tudom, hogy az élelmiszeripari organikus savakat extrakcióval nyerik ki természetes forrásból, tehát nem számítanak szintetikus vegyületnek. Sok színezék és aroma is csak természetes vegyületek modifikációjával készül.

2023. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Az italgyártás NEM élelmiszer kémia.

Ha élelmiszerről van szó, akkor biológiai eredet kell. Az ipar nagyon olcsón tud például etilalkoholt előállítani és ebből például ecetsavat - szintézisgázból. De élelmiszeripari célokra egyik SEM használható! Élelmiszeripari célokra akár etilalkoholt, akár ecetsavat felhasználni csak a biológiai úton előállított változatot szabad, a szintetikusat nem.

2023. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Szintetikus kekszről hallottam már, és nem tilos használni.

A 20%-os szintetikus ecet is használható étkezéshez.

2023. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!