Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan tudjuk hogy a történele...

Honnan tudjuk hogy a történelemből igaz e egyáltalán bármi és nem csak mindenki összefogott hogy hamisítson? Mármint a kérdés lényege csak az hogy miért kéne elhinnünk ha nem láttuk?

Figyelt kérdés
Mi van ha egyetlen történelmi személy sem valós, sőt bizonyos kivégzési eszközöket/egyéb eszközöket is csak a félrevezetés céljából építettek meg? Úgy értem hiába lenne teljesen értelmetlen és hiába “baromság” amit írok, igazából ez önmagában még nem bizonyíték rá hogy tévedek, miért kéne el hinném hogy megtörtént valami amiről nincs kamera felvétel?? A kérdés inkább elméleti, nem pedig vicc/komoly kategórián mozog, hanem csak érdekel a válasz.

2023. aug. 30. 15:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
10%

19-ES VAGYOK, FOLYTATOM.

Az ókor után szinte egyből az újkor jött. Az amit ma középkornak nevezünk ~1000 év nem történt meg. A középkori uralkodóházak egymással párban szinte évre pontosan ugyanannyi az uralkodási idejük. Az uralkodók, történelmi események duplikálva vannak. Ugyanazok az évszámok ismétlődnek. Kicsit más a személyek elnevezése, de ugyanazok a csaták és más események vannak teljesen azonos ciklikus ütemben. Ezt egy matematikus professzor bizonyította


A történészek nem értenek hozzá. Hogy is értenének? Ha egy mesét tálalnak eléjük nem tudják megállapítani, hogy ez igaz-e. De a matemitus a csillagállásokból meg tudja mondani, hogy az egy kitalált esemény vagy sem. A naptárban valóban akkor kellett lennie annak az ütközetnek vagy sem.


A mai középkor teljesen hamis. Kb 1000 évet toldottak hozzá- Most kb 1018 után lehetünk valahol

2023. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
10%

20 Mondom matematikus professzorok. Illig nem az volt. Olyanok vannak, hogy pl a régi magyar vélyegeknél láthatod, hogy 912, 957 van rajtuk. Nincsen előtte ezres. Régi királyi pánzérméken Európában az van hogy J754 vagyis Jézus után 754, ami a történészek szerint 1754 lenne...


Olyan bizonyítékok vannak, amitől eldobnád az agyad. Királyok, uralkodók, évszámok szinte évre pontosan duplikálódnak, ismétlődnek akár 3-4x is. Ilyen nem lehet egy normális történelemben

2023. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
12%

Pl, kevesen tudják, hogy az uralkodóházak uralkodói párban egymás után ugyanannyi évig uralkodtak. Ez nem történhet másként csak hamisítással. sorolhatnám


Az elmélet szerint régen sokkal fejlettebb technikai, tudományos szinten élt az emberiség és az elektromosságot, ingyen energiát tevékenyen használta, amiért ma nem keveset a fizetésed felét kifizeted.. Ezt a technológiát kellett lebontani és kiverni az emberek fejéből. Ezért kellett fiktív történelmi korokat kitalálni

2023. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az érvet, hogy az uralkodók ugyanannyit uralkodtak már sokszor hallottam, de valahogy én nem véltem felfedezni. Tudnál pár példát hozni?
2023. aug. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
10%
Hogyne, de keresgetnem kell. Pl ha két uralkodóházat veszünk és párba állítjuk őket, akkor sorredben az 1,2...n. uralkodó uralkodási időpontja páronként egyezik, legfeljebb 2-3 év különbség lesz. Ez majdnem minden uralkodóházra igaz. De ugyanígy a nagy csaták utolsó két évszáma is ciklikus. A történelmi események is periódikusak, ami nem lehetséges csak ha az univerzum egy ismétlődő szimuláció vagy ha hamisították a történelmet
2023. aug. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%

25: akkor kérlek hozz konkrét példát. Én felcsaptam a Magyország uralkodói wikit és nem látom azt a fene nagy ismétlődést.


De a csaták évszámában sem.

2023. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Mojjo ***** válasza:
72%
@23: Ó, még ingyenenergia is van a történetben. Hogy erre én nem gondoltam! Mondd csak, alakváltó gyíkemberek nem szerepelnek benne? Pl ők tervelték ki az egészet? Vagy ezt a nagy leleplezést azért nem sikerült még a csodás professzoraidnak, matematikusaidnak sem megtenni?
2023. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
21-es (tudom hogy nem ez az első hozzá szólásod de lényeg hogy rád gondolok) Azt viszont nem értem hogy ha az Ókor elméletileg igaz, és Krisztus születése után 495-ben lett vége vagy kb akkor mert ez elhisszük és mondjuk egy pár száz év 2-300 vagy minimum 150-200 év “középkor” megvolt mielőtt hirtelen az újkor jött, akkor már is a 700-as években vagyunk és ha most 1018-van akkor mikor volt idő egy olyan erős fejlett technológiai civilizációra ingyen energiával meg mindennel? Akkor nem pont hogy sokkal későbbnek kellene lennie? Amúgy ezeket hol olvastad? Mármint kik támogatják ezt az elméletet? Interneten hol lehet megnézni?
2023. aug. 31. 14:21
 29/36 A kérdező kommentje:
Többiek: amúgy tényleg honnan tudjuk hogy 2023-van? Bár ebbe még bele se gondoltam igazán, de tényleg még az időnk is lehet hamis. Ugyanakkor függetlenül ettől az elmélettől amit a válaszoló leírt, honnan tudjuk hogy nincs semmi eltolódás/torzulás ebben az egészben? 2023 év alatt úgy hogy a múltat egyre nehezebb visszakövetni minél régebbre megyünk vissza, akkor honnan tudhatjuk hogy 1-2/3 év eltolódás nincs? Ez így bele gondolva szinte egyenesen valószínű, de akár 100 év pl? Most az 1000 az sok rendben van de úgy az 1000 előtti időkből kiindulva honnan tudhatjuk hogy nincs akár 100 év vagy pár évtized eltolódás? Ez mennyire visszakövethető??
2023. aug. 31. 14:25
 30/36 Mojjo ***** válasza:
100%

@28:

[link]

2023. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!