Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nagy recss előreláthatólag...

A nagy recss előreláthatólag mikor fog bekövetkezni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A nagy bumm ellentéte.

2023. okt. 25. 10:31
A kérdező szavazást indított:
1-1 milliárd év
1 milliárd-egy billió
1 billió-egy trillió
Egy trillió-1csillió
Egy csillió-1mirriló
1 mirriló-1 kvidrió
1kvidrió-1hipriló
1 hipriló-1drillió
1 drillió-1priszinló
1 priszinló-1kesinló
13 szavazat
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Előre láthatólag soha, így egyik válasz sem helyes (arról nem is beszélve, hogy bár a nyelvi krearivitás értékelendő, azért általában jó, ha a szavaknak értelmük is van).

Jelenlegi ismereteink alapján a világegyetem tágulása örökké folytatódni fog és soha nem fordul vissza.

2023. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy hallottam egyszer egy dokumentumfilmben, hogy vagy összeroskad (de nem emlékszem mennyi időt jósoltak), vagy pedig el fog fagyni az egész és úgy létezik az örökkévalóságig.
2023. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
10-15 év
2023. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2,

jelenleg az a legelfogadottabb álláspont, hogy minden galaxis szépen belespirálozik a középpontjába, majd végül a feketelyukak protonjai is elpárolognak, és lesz a nagy semmi

2023. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gravitáció miatt logikus lenne a nagy reccs, de azóta már tudjuk, hogy létezik a sötét energia, ami a gravitáció ellen hat és ami miatt gyorsulva távolodnak egymástól a galaxisok, tehát végtelen ideig tartó tágulás lesz...
2023. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs olyan hogy végtelen idő.
2023. okt. 29. 19:10
 7/8 Mojjo ***** válasza:
@6: Olyan nincs, hogy eléred a végtelen időt. Olyan van, hogy minden határ nélkül telik tovább az idő - és tágul a világegyetem.
2023. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2023. okt. 31. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!