Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mágnes golyó készítés, fém...

Mágnes golyó készítés, fém golyókból, neonídium mágnes segítségével. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem tudom ki mennyire tudja, de lehet kapni ezeket a 2-3mmes kis magneseket (fidget magnet balls néven), ezeknek az árát egy az sokallom, kettő, olyan kérdés is megfogalmazódott bennem, hogy ezeket én otthon le tudom e "gyártani".

Van egy 250kg tartoerővel rendelkező neonídium horgász mágnesem, és arra gondoltam, hogy rendelek ilyen pici fém golyókat, ratapasztom, és esetleg "be tudja magnesezni"? Bocsánat a laikus kerdesert

Köszi mindenkinek aki válaszol

(nem feltétlen játékra kellene, nálunk a képeket a hűtőn is ilyenek tartják.

Köszi mégegyszer

Ui: esetleg csapágy golyók?



2023. okt. 27. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

A golyo nem tul jo otlet mert csak kis feluleten erintkezik. Hasznalj pl. alatetet, vagy hasonlo lapos dolgot.


Amugy igen, a vasbol, acelbol keszult dolgok felmagnesezodnek, nekem igy lett magneses PH00-s csavarhuzom pedig gyarilag nem volt az. Egy hetre raraktam egy kb. 10mm-es neodimium magnest, et voila', magneses lett.

2023. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megprobalhatod, de messze nem fognak olyan erosen kapaszkodni egymasba, mint a neo golyok. Raadasul ha sokat tapasztasz egy kupacba, akkor a szanaszet tekeredo magneses erovonalak hajlamosak lesznek reszben osszekuszalni a golyocskak domenjeit, ami miatt tovabb fog gyengulni a golyok magnesezettsege. Nehany golyonal tobbet nem tudsz egymashoz tapasztani logatva, mert a sajat sulya lehuzza.
2023. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden mágnesnek van egy maximális ereje, ameddig fel lehet mágnesezni.
2023. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kepeket a huton a hazilag felmagnesezett csapagygolyok nem fogjak megtartani, az egeszen biztos. Ha csak ugy siman feltapasztod a huto falara, szerintem meg akkor is legurul magatol, nem marad ott.
2023. okt. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerű acélok remanenciája olyan alacsony, hogy ezt nem éri meg csinálni.


Az egyetlen gyakorlati alkalmazási terület a csavarhúzó bemágnesezése, mely folyamat néhány tizedmásodperc alatt teljesen végbemegy, és az eredmény hetekig is jól kitarthat.


Nem kell mindig a luxusra hajtani! Szerényebb igények esetén lehet használni olcsó ferritmágneseket is, melyeket ingyen is lehet bontani a sok kidobált hulladékból. A mikrosütők magnetronjaiba különösen jó minőségű példányokat szoktak rakni, de a hangszórómágnesekkel is "Dunát lehet rekeszteni", annyit kihajigál belőlük a sok pazarló és öntudatlan emberszabású létforma!

2023. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!