Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Örülhetünk, hogy ide születtün...

Örülhetünk, hogy ide születtünk a mérsékelt éghajlati övezetbe?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon nincs se túl meleg, se túl hideg. A kettő között vagyunk.
nov. 9. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, örülhetünk.
Nem.
Nekem mindegy.
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ezek a szempontjaid, akkor kétségtelenül igen. Viszont az is igaz, hogy az ember – és ez alól én sem vagyok kivétel! – nem tudja kellőképpen értékelni azt, amije van és amiben része van, és helyette panaszkodik és sóvárog. Ha viszont egy másik helyen, másik korban lennénk, akkor pedig valószínűleg fordítva, a másik után sóvárognánk. Nyilván mindennek megvan a maga hangualta, így az esőerdőknek, meg a rettentő hideg sarkvidéki éghajlatnak is. Persze, ezeken kívül is szááámos átmenet és számos különböző éghajlati viszonyok vannak. Meg nagyon nem csupán az éghajlattól függ a dolog.

Innen gyönyörűek a tornádók, én rendkívül szeretem őket, ugyanakkor látva a pusztító erejüket, ez a kedvelés alább hagy, és távolságtartóvá tesz, így tehát örülök annak, hogy nem olyan környéken élek, ahol rendszeresek a tornádók.

A monszunt is ugyanígy meg lehetne említeni, ami hegyek, termőföldek, házak stb. sokaságát mossa el részlegesen vagy pusztítja el teljesen a felismerhetetlenségig.

Földrengés, vulkán szempontjából is érdekes a kérdés, bár előre ugye nem igen lehet tudni, hogy hol lesz földrengés, de azért Magyarországra nagyon nem jellemzőek az olyan földrengések, mint például Törökországban – most ez jutott eszembe, de hallani lehetett több más földrengés hírét is – voltak nemrégiben.

Politika, uralkodás, kizsigerelés, zsarnokoskodás szempontjából is lehet szemlélni a dolgot – noha tisztában vagyok azzal, hogy nem a politika kategóriában van a kérdés –, például: örüljünk, hogy nem Észak-Kórea vagy Kína stb. országokba születtünk és nem 35 évvel ezelőttiig éltünk Magyarországon.

És ezeken kívül is vannak más tényezők, amik befolyásolják, hogy milyen érzete van az embernek ott, ahol éppen él / ahova született.


Összességében: Igen, személy szerint örülök annak, hogy Magyarországon élek, nyilván szeretnék máshová menni, ami számomra kellemesebb, hangulatosabb stb. Viszont az anyanyelvem miatt én rendkívül örülök. Úgymond kivételesnek érzem magam, hogy a – nagyon sok mindenben rendkívül logikus – magyar nyelvet beszélem.


Lehet még írni róla, de idő hiányában nem írok többet. Meg másnak is adok szót.


u.i.: Lehet, hogy nem pontosan a kérdésre válaszoltam, vagy attól eltértem, mert ugye kizárólag időjárási viszonyok miatt tetted fel a kérdést, de így teljes(ebb) a kép.

nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Én is kicsit kivővíteném a választ...


Alapvetően nem rossz a mérsékelt éghajlati övben lakni, de tényleg vannak manapság éghajlati változások is és régen a történelem folyamán is voltak, csak ez kimaradgat a témakörből, szóval amire kérdezel egy időben bizonyos korra vonatkozik, és nem valami örök valami.


Itt például Magyarország területén a jégkorszakban a nyár még szintén élhető volt és a telek voltak nagyon hidegek. Viszont a magyarországi jégkorszak nyara úgy 20 000 éve, az egy nappali 15 C fok volt kb. A tél már durván hideg volt, mert a nappali hideg általában 0-5 C környékén volt, az éjszaka és hajnal meg még hidegebb.


A melegebb, trópusi éghajlat tényleg nem rossz, de sok helyen nagy esőzések vannak rendszeresen. A brazil esőerdőben menetrendszerint jön a zápor és esik is elég rendesen. Máshol meg nagy szárazságok vannak és sivatagosodás és nincs elég ivóvíz. A mediterráneum tőlünk délebbi időjárása talán egy kissé melegebb és az talán még jobb.


Azzal nagyon egyet is értek, hogy nálunk valóban nincs sok gond az áradásokkal, erdőtüzekkel, földrengésekkel vagy fölcsuszamlásokkal és tornádókkal sincs bajunk, szóval nem rossz.


Floridában nyilván klassz az időjárás, de rengeteg a víznyelő. Az esőzések kimossák a házak és utak alatt a talajt és bedőlnek az üregbe. És ez nagy területet érint Floridában. Fusd át képeken

google képek "florida sinkhole"

[link]

google képek "florida sinkhole map"

[link]

nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Tornádó térkép USA

[link]


Egy cikk - most kapásból valami - ott a térkép. Bár a nyugati part a rizikósabb, a mesés Kalifornia.


Az Egyesült Államok lakosságának mintegy felét veszélyeztetik földrengések

[link]

nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes kérdés.


Ha csak éghajlati szempontból nézzük, akkor végülis nem rossz. A nyár elég meleg, lehet élvezni a meleget, strandolni, hosszúak a nappalok.

A tél elég hideg (annak kellene lennie és most az szemléltetés kedvéért vegyük ki az egyenletből a globális felmelegedést). A telet is lehet élvezni, meg van a maga szépsége. Hó, lehet korcsolyázni. A hidegről a meleg lakásba érve lehet élvezni a meleget, vagy a kint a szabadban lehet élvezni a forralt bort, teát stb.

Viszont rövidek a nappalok.


Szóval éghajlati szempontból nem rossz.

Sőt, földrajzilag sem rossz.


Nem jó olyan helyen sem lakni, ahol gyakoriak a földrengések, a szökőárak - part menti helyen nem jó lakni, a nagy viharok.

Ausztráliában sem jó lakni, ott minden állat 3-10X akkorára nő, mint máshol a világon és minden 2. állat meg akar ölni.


Az egyenlítő közelében sem szeretnék lakni.


Látványban az északi (vagy déli) országok jók, hiszen gyakran van sarki fény, nyáron a nappalok nagyon hosszúak - vagy be sem sötétedik lsd. fehér éjszaka. Bizonyos szélességi fok felett meg már le sem nyugszik a nap, van ahol csak 1-2 napig figyelhető meg az "éjféli nap", van ahol hetekig.


Cserébe télen sokáig van sötét, pl a norvégiai Tromso-ben ha jól emlékszem akkor 3 hónapig van sötét.

Én megőrülnék addig.


Én olyan helyen laknék szívesen, ahol nyáron fehérek az éjszakák, vagy megfigyelhető az éjféli nap és persze a sarki fények.


Viszont az ilyen helyeken nyáron sincs túl meleg - értsd nincs strandidő.

Én meg alapvetően szeretem a kellemes nyári meleget.

Szóval végülis örülök.


Ha az év 365 napjában minden nap 24-27 fok lenne és állandóan tavasz és 12 órából állna a nappal és az éjszaka, az volna az igazi de ilyen hely nem létezik.



Egyébként meg az ember mindig megszokja azt a környezetet, ahova születik.

A norvég tromsői gyerek nem lesz depressziós a 3 hónap sötéttöl.

Ahogy a spitzbergai gyerek sem lesz depis attól, mert 365 napból.350-ben -20-40 fok van.

nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!