Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bármilyen műanyagból készült...

Bármilyen műanyagból készült csomagolást hagyok az autóban: pet palack, milka csokis papír, fogselyem simítózáras zacskója, gumicukros zacskó. Az vagy kilyukad vagy pedig apró pici darabokra esik 1-2 nap alatt. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Nem tarthatok sem ételt vagy innivalót a kocsimba, mert a csomagolása széthullik es kiszóródik a tartalma vagy pedig a vizes flakon kilyukad és a víz kifolyik az autómba. Ez pedig nagyon bosszantó és kellemetlen számomra. Mit lehet tenni ilyen ügyben? Hol keressem a megoldást?

nov. 21. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A PET-palackok napállóak, tehát nem igaz az amit írsz. Esetleg a kupakokkal lehet a probléma, melyek lebomló polietilénből vannak. Ételt pedig polipropilén edényekben tarthatsz, melyek bírják a vízforralást is.


Mindkét műanyag hőálló, ezért magát az autó belterét is jórészt ezekből készítik. A textilek poliészterszálakból, az időjárásnak közvetlenül kitett kültéri elemek, pl. a díszlökhárító és a díszrács nagyon gyakran polipropilénből készülnek.

nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az élelmiszarcsomagolások nagy részét lebomló műanyagokból készítik, ezért a Milka csoki fóliára és hasonlókra ez lesz a megoldás.


A nyomásálló PET-palackokat még nem barmolták el - szerencsére. Autóban sohase tárolunk napokig élelmiszert, mert még a húskonzerveknek, tejporoknak, levesporoknak, stb. is megártanak a szélsőséges napi hőciklusok.

nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem 1-2 nap, hanem egy-két ÉV! Úgy stimmel.
nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ezotéria rovatban. Ez valami X akta lehet.

Nekem még soha semmi ilyen nem történt. Egy kis víz sokszor van nálam. Néha ottfelejtem az autóban a flakont és semmi baja nem lesz. Mint ahogy szinte mindig van szélvédőmosó tartalékban, annak is műanyag a flakonja, szintén semmi baja. Csokit, kekszet, cukrot is fejeltettem már bent pár napra, semmi baja nem lett.

nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Debrecen városában a napi hőmérséklet 9-4 Celsius fok között alakul, csak úgy mint az utóbbi 1-2 hétben is nagyobb hőingásoktól mentes volt az időjárás. Ezért egyáltalán nem fognám az időjárásra ezt a dolgot. Esetleg van olyan gáz vagy anyag ami a felsoroltak bomlásának vagy minőségromlásának elősegítéséért lenne felelős? 6 éve használom az autómat gyakorlatilag ugyanazon életvitel szerint és még soha sem történt velem hasonló. Egyébként az utóbbi időben vettem egy új gumiszőnyeget az autómba aminek elég erős szaga volt újonan. Ezen kívül más nem változott. Nem tudom ennek lehet-e köze az igazsághoz.
nov. 21. 15:37
 6/8 bollocks ***** válasza:
Nem lehet, hogy egy rágcsáló költözött az autódba?
nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi erre utaló dolgot nem találtam(ürülék, szag és hasonlók) és a fent felsorolt ételek pedig érintetlenek. Egyébként az autó alapvetően tiszta és átlátható, vizet a rendszres sporttevékenység miatt tartok benne, a nassolni valót pedig hosszabb utak esetére.
nov. 22. 01:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg változtathatsz a csomagoláson: az ételeket fém dobozba, vagy mikorózható, nagyobb műanyag dobozba teheted, illetve a vízet úgyanígy, egy a kocsiba rendszeresített üvegbe öntöd át, vagy valami hasonló.
nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!