Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tüszőérés kapcsolata a menstru...

Tüszőérés kapcsolata a menstruációs és ovariális ciklusokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A PTE-ETK-n tanulok és kis problémába ütköztem a női nemi működés tananyagával kapcsolatban. Tehát a dilemmám alapja, hogy:

A pubertást követően a primer tüszők kb. 120 nap alatt alakulnak szekunder tüszőkké majd további 70 napig tart míg tercier tüszőkké fejlődnek. A tercier tüszőből gyorsan fejlődi ki a Graaf-tüsző. 14 nap alatt zajlik le a folyamat, melynek eredménye az ovuláció.

Na már most ez összesen 204 nap mire egy primer folliculusból érett petesejtet kapunk. Hogyan jön ki a 28-35 napos ovariális és menstruációs ciklus? Mert azok csak a Graaf-tüsző fejlődésétől indulnak + 14 nap és ovulácó és +14 nap az endometrium vérzéses leválásáig. Ha a két petefészek felváltva "érleli" is meg őket akkor is lennének hónapok amikor nem lenne menstruáció, de tudom, hogy ez így nem életszerű és baj van valahol a gondolatmenetemben. Ha esetleg lenne valaki, olyan jó, hogy elmagyarázza, azt nagyon megköszönném.



dec. 1. 12:46
 1/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Mert átfedések vannak a petesejtek érési állapotai között.
dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem minden hónapban egyszerre több petesejt kezd el érni, azokból lesz, ami érzékenyebb az FSH hormonra és az fog továbbfejlődni, a többi pedig elhal. És ebből a folyamatból is párhuzamosan több zajlik egy időben, viszont időbeli csúszásokkal ugye? (uhh ez bonyolult, lehet értelmetlen ahogy leírtam)
dec. 1. 16:15
 3/4 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Erre nálam okosabbak (pl. sadam87) majd pontosabb választ adnak, de tudtommal nagyjából így van, ahogy leírtad.
dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Gondolatébresztőnek tökéletes volt. Ment a zöld jelölés :)
dec. 1. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!