Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megbízhatóak a Meteoprog.com...

Megbízhatóak a Meteoprog.com időjárási információi?

Figyelt kérdés

Gyakran használom ezt az időjárási forrást. Főleg a havi időjárás-előrejelzés.

Megfigyelem azonban, hogy az adatok néha nagyon eltérnek a többi webhely adataitól.

Mi a véleménye erről az erőforrásról?



#időjárás #időjárás előrejelzés #időjárás jelentés #aktuális időjárás #meteorológia előrejelzés #legjobb időjárás előrejelző oldal
jan. 4. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

"Megbízhatóak a Meteoprog.com időjárási információi?"

Nem igazán lehet tudni.

Nem egyértelmű, hogy honnan származnak a mérési adatsorok, milyen szakmai szervezet van mögötte (van egy Ivan Kovalets nevű ukrán matematikus mögötte meg egy STNL MEDIA INVEST LIMITED nevű ciprusi - adóparadicsom! - cég), mi a metodikájuk (ami bizonyos, hogy a WRF modellt - [link] - használják, de hogy milyen paraméterekkel...).


"Főleg a havi időjárás-előrejelzés."

Minél távolabbi időpontot nézel, annál nagyobb lesz az előrejelzés pontatlansága - ez remekül látható például az Országos Meteorológiai Szolgálat valószínűségi előrejelzésében látható úgynevezett "fáklyadiagramokon":

[link]

ezért nem is szokás hosszú távra predikciókat tenni.

jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A klímaváltozás egyik velejárója, hogy (főleg a sarkvidéki erőteljes melegedés miatt) a Föld időjárási rendszere egyre kiszámíthatatlanabb módon változik. Hiába fejlődik a modell, hiába állnak rendelkezésre egyre finomabb felbontásban az adatok, hiába növekszik a számítási teljesítmény, mégsem tud lépést tartani az egyre kaotikusabban viselkedő időjárási rendszerrel.

Valójában nem egy szolgáltató megbízhatatlan, hanem az összes az.

jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem ugyanazokat a nemzetközileg is elérhető adatokat használják és ezen csak saját fejlesztésű számítási módszer változtathat. Írnak ilyet az oldalon, de szerintem a tapasztalat eldönti ezt, mert, ha figyeled látni fogod. És össze tudod hasonlítani az időképpel például vagy más oldalakkal. Ha jobb akkor jobb, de lehet, hogy ugyanaz.
jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morbid_Angel válasza:

A [link] oldalt könyvjelzővel jelöltem. Nincs rá különösebb panasz, mivel gyakran a benne szereplő adatok megfelelnek a valóságnak.

Vannak hibák, de nagyjából ugyanaz, mint más erőforrásoknál

jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Xatrix válasza:
szeretem, ha egy esemény jól átgondolt, különösen, ha gyerekzsúrról van sszó. A Metoprognak köszönhetően olyan napot tudtunk választani, amikor tiszta idő volt, csapadék nélkül. A gyerekek boldogok, nekem pedig most már van egy weboldalam, ahol nagy bizalommal követhetem az időjárást az adatok pontosságában
márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!