Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudományosan szempontból...

Tudományosan szempontból mennyire valóságos az amit a bűnügyi/nyomozós sorozatokban a nyomozás közben mutatnak?

Figyelt kérdés

Például a Gyilkos elmék, Dr Csont és a CSI sorozatokban mennyire valós az amit mutatnak?


Pszichológia,antropólogia,rovartan,korbonctan,kémia,biológia és egyéb tudományok szempontjából.


Tudom hogy az idő egy olyan tényező amit nagyban manipulálnak. De azért kiváncsi vagyok mennyire fedi a valóságot?



#Dr. Csont #Gyilkos elmék #CSI new yorki helyszinelök
jan. 6. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Általában semennyire, maximum nagyon felületes részleteiben.
jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zcom09 ***** válasza:
100%

Változó, néhány sorozat készítésénél szempont volt hogy amit mutatnak valós módszereken alapuljon. Ilyen a Dr csont, aminek az alapja az antropológia. A tudományág alapjaiban élethűen ábrázolja, de kiegészíti fikcionális elemekkel, hogy a sorozat nézhetőbb legyen. Ezen felül a karakter interakciók és viselkedésük teljesen dramatizált, és gyakorlatilag semennyire nem reprezentatív egy valós munkahelyi környeztet.


Más sorozatok mint az NCIS, csak nyomokban merít a valóságból, vagy csak nagyon felszínesen érint valós technikákat. Így sokkal inkább a cselekményre és a karakterekre fókuszál.

jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha értesz kicsit angolul és érdekel a téma, akkor ajánlom hogy YouTubeon nézz true crime dokumentum filmeket. Annál valósabbat nem találsz. Általában jól összefoglalják az egész nyomozást, látsz felvételeket a kihallgatásokból is. Egyszóval sokkal valóságosabb, mint egy sorozat vagy film. Nem kétlem hogy a sorozatoknak is van valóságalapjuk, de azok elsősorban szórakoztatás céljából készültek, így nem a valósághű nyomozás van a főszerepben, hanem a nézői igények kiszolgálása. Ahhoz meg egy pörgős gyors cselekmény kell. Általában az ilyen sorozatokban pár nap leforgása alatt megoldanak egy ügyet, a valóságban meg hónapok vagy akár évekig is tart. Én a Mentalistát szeretem nagyon, de tisztában vagyok vele, hogy a valóságalapja közel 0.
jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!