Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ma a magyar jogszabályok...

Ma a magyar jogszabályok lehetővé teszik e, hogy valaki higanyt adjon el? Ha magánszemély birtokol, az törvénysértő e? Illetve mit lehet kezdeni magánszemély tulajdonában lévő higannyal?

Figyelt kérdés
Lehetőleg úgy, hogy némi bevétel is legyen belőle, bár azt elhiszem, hogy a gyógyszerész szívesn átvenné, ingyen.
2010. okt. 22. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész miért venné át a higanyt?
2010. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
És akkor jól jártál ha ingyen elpasszolod, mert veszélyes hulladék, neked kerül pénzbe ha ki akarod dobni. Meg értéke nemsok van, akinek kell az hivatalos úton szerzi be, akinek meg csak úgy poénból kell az nem fog érte túl sokat fizetni.
2010. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A birtoklás nem törvénysértő, például bármelyik háztartásban lehet higanyos lázmérő.
2010. okt. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Honnan jutottál olyan mennyiségű higanyhoz, hogy az eladásán gondolkozzál? Ki venné meg tőled, mint magánszemélytől? A higany már kis koncentrációban is erősen mérgező nehézfém, amit nem szoktak csak úgy adni venni...
2010. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Örökölt lakás, régen egy tanár lakott benne.

Meghalt, és oda költöznénk.

Kinyitottuk a konyhaszekrényt, és ott volt...

Ételízesítő, fűszerek, a sarokban egy csiszolt dugós üveg. meg akartam emelni, és azt hittem, leszakad a kezem..

Hozzávetőleg 3 decinyi, én kb 3 kilóra saccolom.

2010. okt. 22. 23:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Örökölt lakás, régen egy tanár lakott benne"


Dobok egy hátast 70 évesen!Nekem is van higanyom ez se kevesebb csak nem üvegdugós az üveg hanem gumidugós. A vákuummérőmben volt a higany amíg dolgoztam itthon.Én is tanítottam de a Tuftson. Meg van még vagy száz vegyszerem, spirálhűtő mérőlombik választótölcsér 330 fokos hőmérő.

Azt javaslom hogy az üveg nyakát az üvegdugó alatt tekerd be műanyag szigetelőszalaggal mert az üvegdugók nem mindíg zárnak jól, de nehogy elejtsd!És ne tartsd polcon hanem a földön így nem tud leesni.Ha nem lehet az üvegdugót megforgatni ne erőltesd nehogy eltörjön.

2010. okt. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én akkor dobtam a hátast, amikor megláttam a konyhaszekrényben az ételízeítők, fűszerek közt..
2010. okt. 23. 02:08
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Igaza van a hozzászólónak : lehetőleg gumis záródugóval zárd le az üveget, vagy viasszal zárd le légmentesre, nehogy párologhasson...


A higanyt pár éve kivonták a forgalomból, mert nagyon erősen mérgező anyag, betiltották a higanyos lázmérők, hőmérők forgalmazását is!!!


Én a helyedben sürgősen keresnék helyet, ahol leadhatnám ezt a nagyon veszélyes hulladékot, de addig is vidd ki a házból a garázsba, szerszámos kamrába.


Gyógyszerész nem fogja tőled megvenni, mert akinek ilyenre szüksége van a munkája miatt, annak arról is el kell számolnia, hogy honnan jutott hozzá az anyaghoz (számlával), csak bejegyzett kereskedőtől vehet ilyesmit.

2010. okt. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rohadt jó játék a higany :D Nem kell parázni annyira tőle, nem instant méreg, simán lehet vele játszani anélkül, hogy bajod legyen tőle (játszani nem azt jelenti, hogy megfürödni benne, amúgy is fájna és nehéz lenne belemerülni). De rohadt nehéz folyadék, csoda.
2010. okt. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Inkább meg szeretnék szabadulni tőle...

csak hogyan, hol?

2010. okt. 23. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!