Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » William Herschel 1781. március...

William Herschel 1781. március 13-án este, Bathban fedezte fel az Uránuszt. Eleinte azt hitte, hogy egy üstököst lát. Utána honnan vette, hogy az egy bolygó, ha akkor még nem voltak olyan jó távcsövek?

Figyelt kérdés

#bolygó #felfedezés #Uránusz #William Herschel
jan. 30. 19:31
 1/5 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de szerintem az objektum elmozdulásának a mértékéből már meg tudták állapítani
jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, de azért valami biztos volt ami miatt felismerték. Egy üstökös elmozdulása is gyors.
jan. 30. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte csak elmozdulást észlelt a csillagokhoz képest.

Azaz vagy bolygó, vagy üstökös.

Később a pályájából nyilvánvalóvá vált, hogy bolygó.

jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Ahogy a 3. válaszoló írja. Ráadásul a pályáját nem is Herschel határozta meg. Először más kutatók vetették fel, hogy inkább bolygó lehet, miután megállapították, hogy közel kör alakú (és nem elnyúlt) pályán kering.

[link]

(És persze az is szempont volt, hogy sem kómát, sem csóvát nem tudtak megfigyelni rajta.)

jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
jan. 31. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!