Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Evolúciós szempontból azok az...

Evolúciós szempontból azok az emberek a sikeresebbek akik hisznek valamiféle természetfeletti erő létezésében legyen az Isten vagy bármi, mivel sokkal könnyebben megbirkóznak a halál és az elmúlás gondolatával és nem nyomasztja őket a téma?

Figyelt kérdés

#evolucios kiválasztodás
febr. 1. 15:56
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
na de akkor nyomjátok, hogyan lett az ember egy fiú és egy lány ha nem isten teremtette őket egy időben? Egyáltalán hogyan lett az ember és hogyan tudott szaporodni? (megköszönném ha az én értelmemhez képest leírnátok a gondolatotokat a témáról) Tudjátok teljesen laikus vagyok a természettudományhoz
febr. 1. 17:05
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
#21 Ismétlem: próbáltál már disznónak viccet mesélni?
febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 sadam87 ***** válasza:
100%

#21

Hát jó, próbáljuk meg. Nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer csak előtoppant a semmiből az ember. Az ember és a csimpánz közös ősből fejlődtek ki. Az evolúció során (leggyakrabban) kis örökletes változások halmozódnak fel. Az ősi populáció (legalább) két részre szakadt. A két populáció elszigetelődött egymástól. A felhalmozódó mutációk, örökletes különbségek miatt egyre jobban eltértek egymástól. (Ezen kívül más környezethez is alkalmazkodtak. A csimpánzok ősei inkább erdeihez, az emberek ősei meg valószínűleg szavannán életek.)

Tehát nem volt olyan, hogy egyszer csak lett egy ember. Fokozatosan fejlődött ki az emberek nemzetsége, majd a modern emberi faj a csimpánzzal közös ősünkből. Egész populáció (sőt, általában kapcsolatban álló populációk) változtak apró (legalábbis általában apró) változások sorozatával. Így nem is létezik az evolúció elméletben az a probléma, amit felvetsz, hiszen szó nincs egy pillanat alatt való megjelenésről. Sem arról, hogy először csak egyetlen emberpár lett volna.


(Mellesleg megjegyzem, elég sokan leírtak hasonlókat a másik kérdésedhez. Az miért nem felelt meg?)

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

#23 "Az miért nem felelt meg?"


Mert ő az a bizonyos "disznó", amelyiknek azt a bizonyos "viccet" próbáljátok elmondani. :D Mit vártok, hogy ha elmondjátok neki százszor, akkor százegyedjére elismerően "röffent" egyet?

febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

sajnos nem értem, jó lenne ha lenne valami kép ábra mert elég vizuális vagyok, tegyük fel, hogy az első állat ami létrejött kis mutációkkal az

cickány volt tételezzük fel ő az első emlős és majd valahogy lett belőle hörcsög, de ebből a kis cickányból rögtön kellet két példány hogy szaporodjon és ne haljon ki

febr. 1. 17:35
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

"az első állat ami létrejött kis mutációkkal az cickány volt"


Emlékszel, hogy korábban azt írtam #11-ben, hogy a gyengébb mentális képesség alatt NEM a kognitív képességekre gondoltam? Hát lehet, hogy visszaszívom. Mégis inkább arra gondoltam.

febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 sadam87 ***** válasza:
100%

#25

A másik kérdésednél nem hogy képet, de egész videót, sőt videósorozatot linkeltek! (12. válasz első linkje.) Érdemes volna végig nézni, ha tényleg érdekel a téma. (Ezzel a konkrét kérdéssel egyébként az 5. rész eleje foglalkozik, de nyilván megértéshez jó volna az egészet megnézni...)

febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy melyik volt az emlős állat azért írtam oda, hogy tételezzuk fel,
febr. 1. 17:40
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a fiú-lányos és hirtelen lett egy kész állat a semmiből típusú kérdésekre itt már választ kaptál, szerintem olvasd is el:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..



De leírom még egyszer:

- A szaporodás működőképes úgy is, ha nincs 2 nem. Még jelenleg is vannak olyan élőlények, amelyek így szaporodnak.

- Minden generációnál csak egy kicsi változás ment végbe. De évmilliók alatt a kis változások egy nagy változást adtak.

- Nem egypár lényre kell gondolni, hanem jó nagy populációkra, amelyek idővel el is szakadtak egymástól, s fejlődött minden alpopuláció a maga útján.



Illetve letisztáznám a faj fogalmát is:

A legtöbb esetben azon egyedek összességét nevezzük egy fajnak, akik képesek egymással nemzőképes utódot nemzeni.

Bár ez a naiv definíció sok esetben megfelelő (de például az élővilág kisebbségét alkotó, kizárólag ivartalanul szaporodó lényekre nem értelmezhető), sokszor precízebb vagy más szempontokat figyelembe vevő meghatározásokat használnak, például a DNS-beli vagy morfológiai hasonlóságok alapján.

De pl az európai vadmacskának (Felis silvestris) is a házimacskával (Felis catus) néha összejön a nemzőképes kiscica.


A papagáj a hörcsöggel abszolút nem tud utódot nemzeni. -> Nem egy faj.

A ló a szamárral tud, de az öszvér nem nemzőképes. -> Nem egy faj.

A corgi a csivavával tud. -> Egy faj. Mindkettő Canis lupus familiaris


Mint fentebb is írtam, ez egy kicsit bonyolultabb ennél, de neked szerintem egyelőre elég.

febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
jo megnézem
febr. 1. 17:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!