Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fűkaszák damiljának műanyagsze...

Fűkaszák damiljának műanyagszennyezésével miért nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Már többször elgondolkoztam rajta, hogy amúgy a szemetelés, és azon belül a műanyagok szemetelése társadalmi szinten egyáltalán nem elfogadott (bár ettől függetlenül még sajnos rengeteg ember szemetel), viszont például a fűkaszálás műanyag damillal egy teljes mértékben elfogadott dolog. Ráadásul nagyon sokan vágnak olyant terepen füvet ily módon, ahol a tolós fűnyíró teljes mértékben megfelelő lenne. Így utánaolvasgatva, biológiailag lebomló műnayag damilokat találtam ugyan (igaz nem Magyarországon), viszont semmilyen más, tényleg "zöld" megoldást nem. Lehetne egyébként bármilyen más természetes anyagból olyan damilt készíteni, ami a fűvágásra alkalmas? Illetve mi állhat a mögött, hogy ezzel nem nagyon foglalkoznak?

febr. 2. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

A poliamid nem tartozik a lebonthatatlan anyagok közé, ráadásul semmilyen kárt nem okoz a talajban.


George Carlinnek is van egy előadása a témához:

[link]

febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Foglalkoznak.
febr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es: magyar forrást esetleg tudsz linkelni? Külföldi kutatásokat illetve kezdeményezéseket már láttam, viszont itthon semmit.
febr. 14. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Elég kis probléma sztem. Én a zaját is utálom amúgy ezeknek. Illetve sokkal nagyobb kártétele, hogy ledarálja a fűben lévő rovarokat. Szépen bemutatja, hogy milyen náci és hatékony módon ki akarunk mindent sajátítani.

De ha mondjuk összevetem a kontinens méretű szemétszigetekkel az Óceánokban, vagy a pillepalackokból kioldódó a szervezetünkbe jutó anyagokkal, vagy az elavult világgazdasági rendszerrel, ami az egész civilizáció létét fenyegeti, akkor az a kis damil már nem sokat számít.

febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az áll mögötte, hogy aki ilyet gyárt, az csak azzal foglalkozik, hogy ezt eladja. A szabályozás meg lomha.
febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!