Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt teljesen rendben van így,...

Ezt teljesen rendben van így, megszokott ( időjárás)?

Figyelt kérdés
Egész februárban ( eddig, és az előrejelzés alapján ez után meg főleg) tavaszias idő volt és lesz. Nem, nem is tavasziasnak mondanám, hanem mediterránnak. Minden olyan mintha Olaszországban lennék. Azért kérdezem, mert fiatal vagyok, és eddig nem figyeltem annyira arra hogy milyen az idő.

febr. 18. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem megszokott.

Olyan régen is előfordult, hogy februárban jött egy rövidebb tavaszias fellángolás. Illetve újabban gyakori, hogy a február félig-meddig kora tavaszba hajló felemás idővel telik. Na de ilyen egyértelmű nagyon tartós enyheség nem is tudom, mikor volt.

Illetve de, egy mégiscsak beugrik: 1998 - bár akkor nem a hónap elején, hanem inkább a közepe felé kezdődött a gőzerővel nyomuló kitavaszodás, de pont ilyen enyheséget hozott, sőt egy kicsit még talán a mostaninál is melegebb volt.

febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Évek óta ez tapasztalható. Korán elkezdődik az enyhülés (nem mintha amúgy olyan nagy hidegek lennének), már februárban, viszont amikor már tavaszodni kellene márciusban, még akkor is néha kicsit visszafordul téliessé. 2020-ban március 25-én esett hó és még április legelején is voltak fagypont körül tornázott a hőmérséklet éjszaka.


Hogy normális-e? Attól függ mit nevezünk normálisnak. Az éghajlat és az időjárási "szokások" ciklikusan változnak. Magyarországon van egy kb. 100 éves intervallumú ciklikusság, az 1800-as évek végén, 1900-as évek elején is hasonlóan enyhe volt az idő. Aztán apáink, nagyapáink idejében, azaz az 1900-as évek közepére, a ciklus átfordult és kemény telek voltak. Most ismét átértünk a ciklus pozitív oldalára, tehát enyhék a telek.


Úgyhogy normális? Igen, abszolút, ha az időjárási ciklusokat és szokásokat tartjuk szem előtt. De nem, abszolút nem normális, ha a nagyszüleinket kérdezzük, akik számára a tél ott kezdődött, hogy -10 fok és 30 centi hó.

febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Voltál te már Olaszországban??? Az nem olyan, mint nálunk - sajnos...

Amúgy ha a mai aktív korú felnőttek generációnak tapasztalatait vesszük, akkor nem átlagos (de hozzá tudnék szokni) Szerintem "cserében" lesz még hideg márciusban.

febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
az időjárás mindig szélsőséges
febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy, oké, de példának okáért pár éve karácsonykor egyszál pólóban lehetett kint lenni, annyira meleg volt. Néha az ember olyan, mint az aranyhal, ami már megtörtént, azt elfelejti. Pedig nem most hülyült meg az időjárás, mindigis voltak melegedések, évszak csúszások.
febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a 90es években voltam gyerek, emlékszem olyan télre, amikor farsangkor már edzőcipőben mentem iskolába, mert meleg volt a téli cipőm, kabát helyett meg csak dzseki volt rajtam. De olyanra is emlékszem, amikor akkora hó esett februárban, hogy beszakadt egy helyen az iskola tornatermének a teteje.
febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem , mert két évszak van már 5 éve tavasz nyár itt nálunk . Régen 1-2 napra volt hirtelen meleg de beállt tartósan az evszakhoz . 3 hónap hideg borús tél 3 hónap esős szeles tavasz 3 hónap változatos viharos meleg néha forro nyár 3 hónap fokozatosan hideg esős borús ősz . Ez megszűnt szétesett 2012től . Mashol nincs ez, Kanadában a tél aprilisig komoly hideg , skandinávoknál is van tél, tropusok sem változtak meg .
febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!