Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ásványbörzéken lévő árusok...

Az ásványbörzéken lévő árusok megélhetésből vagy hobbiból árulják az ásványokat?

Figyelt kérdés

Hétvégén elnéztem a Pesti ásványbörzére és hihetetlenül nagy volt a tömeg. Annyira nem érdekel engem az ásványok világa, de valahogy mégis sikerült 50 ezret otthagynom és vásároltam egy halomnyi ásványkövet


Csak azt az egy dolgot nem értek hogy a kiállítók és árusok hobbiból vagy abból keresik meg a kenyerüket.


ápr. 15. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Is-is.
ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nincs ilyen ismeretségem, de szerintem is az is-is a válasz rá. Akinek a munkája az gondolom, hogy szereti csinálni és érdekli és biztosan van akinek az a hobbija és a bevétel csak mellékes a családi kasszában.
ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak számosan, akiknek ez üzlet, és főként nagyker. forgalomban importálják a vásáron eladott portékájukat. A hét végi börzén sok olyan külföldi árust lehetett látni, akik valamilyen keleti országból érkeztek. Ők jellemzően több európai országban is ott vannak a nagyobb börzéken, így nem is a helyi fizetőeszközben, hanem euróban tüntetik fel az áraikat.

Vannak magyarországi hobbi gyűjtők, akik esetleg beruháztak olyan vágó és csiszoló gépek beszerzésébe, amivel pl. felszeletelik és polírozzák az eladandó köveket és ásványokat. Ők most egy külön termet kaptak a Lurdy Házban.

Voltak olyanok is, akik nem gyűjtők vagy importőrök, hanem drágakövek/ásványok csiszolásából élnek.

És látni lehetett elég sok ezós árust, akik a füstölőktől kezdve a lélekmasszázson át az orgon piramisig bezárólag egy csomó olyasmit árultak, aminek vsz. semmi köze az ásványok iránti érdeklődéshez.

ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!