Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez miért történik? Összeesküvé...

Ez miért történik? Összeesküvés-elméletek a Facebookon.

Figyelt kérdés
A Facebook-hírfolyam állandóan összeesküvés-elméletekkel van tele. Olyan dolgokra gondolok, mint laposföldes hülyeségek, Tartaria, fekete egyiptomiak és egyéb hasonlók. Letiltom az oldalt, erre másnap megint kidobja. Azt szeretném kérdezni, hogy másnak is van-e hasonló problémája. Sosem érdekeltek ezek a baromságok, éppen ezért nagyon különös. Mindegyikhez azt írja, hogy „neked javasoltak”. Mi lehet ennek az oka?

ápr. 25. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Az oka a Facebook használat. Ha abbahagyod, akkor ez a probléma (is) megszűnik!
ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ma már minden sz.rra van valami hülye összeesküvés-elmélet (pl hogy a Titanic-ot földönkívüliek süllyesztették el, a világot alakváltó gyíkemberek irányítják, stb), és ezt rá is zúdítják kíméletlenül az emberekre legyen az bármilyen médium (rádió, TV, Internet, újság, etc).


A Facebook és a TikTok se különb ennél, sajnos.

ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert ezekre szoktál rákeresni, ezeket nézed meg. Az én hírfolyamom gömbölyű formákkal van tele, még véletlenül sincs közöttük lapos... :D
ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as, éppen ez a gond, hogy sosem kerestem rá ilyen dolgokra. Tudom, hogy a Föld kerek, már az ókorban is tudták. Hidd el, vannak alapvető csillagászati ismereteim. pl. tisztában vagyok vele, hogy a félnapi ív (arcus semidiurnus) egy adott napon minden földrajzi szélességen más, márpedig ez lapos föld esetén nem történhetne meg. (Nehogy azt képzeld, hogy teljesen idióta vagyok). Ezért csodálkozom, hogy ilyen hülyeségeket kapok. Tehát ezek szerint csak nekem van ilyen problémám.
ápr. 25. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Majd pár héten belül elmúlik ez a problémád - és adnak helyette egy másikat!
ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy valami miatt azt hiszi rólad, hogy érdekel a téma.

Ezért aztán hiába tiltod le az adott oldalt: azonnal feldob egy másik, hasonló témájút. 5000 tatalék van minden témából, szóval évek alatt se tudnád mind letiltani, és persze közben jönnek újak is.

Témát pedig nem tudsz tiltani, nem véletlenül.

ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Facebook, Tiktok, Youtube, meg igazából az egész internet, egy végtelenül egyszerű módon működik. Figyelik mit nézel, mit keresel, mi az amivel időt töltesz, stb. A jövőben ezeket a témaköröket fogják az orrod alá tolni.


Tudom tudom, látom, olvasom, te soha nem kerestél ilyenre. Na de itt jön a csavar a történetben: ez egy ördögi kör, amibe szándékosan belerángatnak és utána nehéz kilépni belőle. Például valaki kitesz egy fizetett hirdetést, ami megjelenik nálad. Ez még nem az érdeklődésed miatt jelent meg, hanem mert fizettek azért, hogy lásd. És láttad. Innentől szerintem mondanom sem kell, hogy mi történik. Az oldal látja, hogy megnéztél (akaratlanul) egy ilyet, ezért elkezdi küldeni eléd szépen sorban.


Igen, aljas egy játék ez. Dehát ha nem tetszik, ne facebookozz. Nincs ott semmi értelmes emberek számára, az csak egy pöcegödör kétbites embereknek.

ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Tartaria létezett, az valós. A fekete egyioptomiak ostobaság. Ők szőkék voltak. A lapos Föld egy troll mozgalom lejáratni másokat
ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Ezek profi vállalkozások, nem herdálják az erőiket feleslegesen.

Nekem barkácsolós, késélezős, zenés, űrkutatós, Atomcsill videókat kínál a jutúb, a Face-en keveset időzök, arról kevés tapasztalatom van.

Pontosan tudják, ezeket a témákat szívesebben megnézem, mint mást. Persze valahány százalékban érkezik -kínálatképpen- másféle anyag is, az én döntésem, hogy megnézem-e. Ha viszont így teszek, nem csodálkozom, hogy pár napig-hétig több ahhoz hasonló téma kerül elém.

ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%
Ezek hasznos idióták. Arra jók, hogy velük összemosva komolytalanná lehet tenni azokat, akik tényleg kapiskálnak valamit, amit elhallgatnak előlünk.
ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!