Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Két bizmut kristály között...

Két bizmut kristály között tényeg egy pont körül lebeghet neodímium mágnes?

Figyelt kérdés
[link]

ápr. 26. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha szupravezető állapotba hozzák a bizmutot, akkor logikus, hogy igen.
ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1: Nem értem, ezzel együtt köszönöm a választ.
ápr. 26. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A bizmut alapvetően egy diamágneses anyag, így a mágnes mágneses mezejére reagálva "taszítja" a mágnest.


Bővebben:

[link]

[link]

[link]

ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nyilván erősen lehűtött állapotban tapasztalható az említett szupravezetés, más magyarázat nemigen lehet a kérdéses jelenségre.
ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bizmut diamágneses tulajdonságú azaz ha mágneses térbe teszed akkor az bizmutban ellentétes irányú mágneses teret generál. Ezért a mágnes taszítja.

Ez az erő korlátozott tehát szerintem csak a legerősebb mágneses anyagot tudja lebeghetni ahol a mágnes tömege eléggé kicsi de a mágneses tere eléggé erős. Itt van egy video meg némi leírás alatta: [link]

ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#1/#4: Nem kell lehűteni, ezt - a pirolitikus szénhez hasonlóan ( [link] ) - szobahőmérsékleten tudja. Csak kellően erős mágnes kell hozzá.
ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tényleg - de hülye vagyok (#4), hogy erre nem gondoltam!


Viszont akkor a magyarázathoz még hiányzik valami, mert a taszítóhatás nem tartaná stabilan egy helyen azt a mágnest. Mindenképpen valamilyen trükkel ki kell alakítani a stabilitást biztosító potenciálgödröt.


Ezt el lehet érni geometriai kialakítással és/vagy egy segédmágnes használatával. Én grafittal és négy mágneskocka használatával ismertem ezt a mutatványt.

ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na mire megírtam, már meg is előztek azzal a grafittal!
ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így már jobban érthető, Köszönöm!
ápr. 26. 16:59
 10/14 anonim válasza:

Engem is meglepett ez a lebegtetős cucc, de amikor anno utánaolvastam, akkor validnak tűnt. Nincs benne átverés, ellen tart a gravitációnak, és a térerőgeometriája miatt stabilizálja is. Nem túl jó megfogalmazás, de ennél mélyebben nem olvastam bele. Videó címe releváns

[link]

ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!