Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tanúsítvány nélküli drágakövet...

Tanúsítvány nélküli drágakövet vásárolni mennyire rizikós?

Figyelt kérdés

Egy nyakláncot szeretnék csináltatni egy ékszerésznél, de a követ saját magam szeretném külön megvenni mert ezzel sokat tudok spórolni.


A Vaterán kinéztem egy kék színű zafírt viszonylag jó áron, de a hirdetőnek nincs tanúsítványa a kőröl, de viszont az elmúlt 200 eladásai közül egyetlen negatív értékelése nem volt az eladónak.


Ebben az esetben érdemes kockáztatni?



ápr. 27. 09:59
 1/4 A nagy Levin válasza:
100%

Hogy mennyire rizikós, azt nem tudom, de MIUTÁN megvetted, megmutatod egy szakembernek (ékszerésznek), az megmondja, jól jártál-e.


"Ebben az esetben érdemes kockáztatni?"

Az az anyagi helyzetedtől és az árfekvéstől függ.

ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Van benne némi rizikó, de a Vaterás tranzakciók lenyomozhatók, ezért ha egy csaló helyébe képzelem magamat és kamu zafírt akarnék eladni, valószínűleg nem a Vaterára tenném fel, hanem valamilyen börzére vinném ki.

BTW tanulságul: a legutóbbi Lurdy házi ásványbörzén vásároltam egy gyanúsan olcsó akvamarint. Megmutattam a börze ékszervizsgálójának, aki közölte, hogy nem lehet törésmutatót stb. vizsgálni, mert be van vonva valami szutyokkal. Hát ennyi. Tízezer forintért vettem valamit, amivel kapcsolatban már csak az a kérdés, hogy "treated" vagy "fake" kategóriájú. Szerintem az utóbbi. Nekem ez a tanulópánz megérte, legközelebb majd jobban fogok figyelni, hogy honnan, mit vásárolok.


Ja, még valami: a szintetikus zafírt ipari mennyiségben gyártják, újabban mocskosul olcsó, ezért könnyen elképzelhető, hogy a Vaterás eladó ilyesmit árul. A szintetikus zafírral nincs semmi probléma, nem hamisítvány, hanem laborban előállított termék. A környékünkön legközelebb a Tairus (egykori titkos szovjet katonai laboratóriumból lett orosz drágakőgyár) állítja elő:

[link]

Az Etsy-n pedig látható, hogy milyen árkategóriában vannak manapság szép, óccó, főként kínai eredetű zafírok:

[link]

Látszik, hogy ez az az árkategória, amiben már nem nagyon éri meg hamisítani.

ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
72%

Köszönöm a válaszokat!


Lenne még egy kérdésem; Ha egy zafír naturális, de kapott egy hőkezelést hogy jobb színe legyen, az még elfogadható?


Ha jól tudom hogy csak akkor értéktelenedik el egy drágakő ha üveggel feltöltik hogy jobb minőségűnek látszódjon.

ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Ha hőkezelést kapott, akkor az onnantól kezdve már "treated" kategória, viszont a zafír esetében a hőkezelés egy elfogadott módszer, ami nem von le annyit a drágakő piaci értékéből, mint mondjuk a diffúziós kezelés, de ettől függetlenül azok az értékesebb zafírok, amelyekről azt tanúsítják, hogy egyáltalán nem lettek kezelve.

L. GIA FAQ: [link]

ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!