Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Diplomaosztóval kapcsolatba...

Diplomaosztóval kapcsolatba kérdezem, hogy aki nyelvvizsga hiányában csak tanúsítványt kap, ő is ugyan úgy talárban veszi át a tanúsítványát?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan diplomázunk idén,(pedagógiai kar) de csak alig néhányunknak van nyelvvizsgája...a többieknek is talárban van az átvétel?
2012. jún. 12. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neked diplomád lesz ezzel a helyesírással? Te az én gyerekemet fogod oktatni? Basszus. Nekem nem az a legnagyobb bajom, hogy ki lesz talárban...
2012. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jogos, és elnézést kérek mindenkitől!

Bocsánat.

2012. jún. 12. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
nálunk akinek nem volt meg a nyelvvizsgája,csak tanusitványt kapott,az semmit nem vett át,tanulmányiban megkaptuk a papirfecnit és kész.Nem is voltam diplomaosztón
2012. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszod.
2012. jún. 12. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:

De hogy a fenébe nem sikerül egy középszintű nyelvvizsga???


Azért az már eléggé alap, még iskolában is lehetséges legalább arra a szintre (középiskolában!!) felkészülni...

2012. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Képzeld kedves válaszadó,nem mindenkinek van nyelvérzéke és pénze erre.

Nekem pl középsuliban 4 különböző tanárom volt,alapszintre épphogy eljutottam,azóta próbálom,de rengetegbe kerül.

Pedig nem vagyok hülye,két mérnöüki diplomám lesz a kezemben amint megcsinálom (most már dolgozom,cég fizeti)

2012. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elég pökhendi volt az előző válasz. A lényeg: a tanulmányok megkezdésekor tudják, hogy a nyelvvizsga feltétel. Középsuliban már kb. tudja az ember azt, hogy akar-e továbbtanulni. Akkor kérdem én, aki 7-10 év alatt nem tud megtanulni egy nyelvet, az miért is kap diplomát?
2012. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, melyik főiskola hallgatója vagy, mik ott a szokások.

Én ugyan nem mentem el a diplomaosztóra, de a fotókat láttam; és úgy emlékszem, nálunk senki sem viselt talárt.

Szerintem jobb lenne, ha az évfolyam- / csoporttársaidat kérdeznéd meg, ők biztos jobban ismerik a helyi szokásokat. Ha van csoportos levelezőlistátok vagy közös honlapotok, az a leggyorsabb módja az információ megszerzésének. :)


És ne haragudj, hogy én is ezzel jövök; tudom, hogy bocsánatot kértél a helyesírás miatt... De mégis leírom, hogy remélem, csak véletlen volt a "kapcsolatban" (n nélkül) és az "ugyanúgy" (külön írva).

Gondolom, felhívták a figyelmeteket, hogy egy pedagógus beszédének példaértékűnek kell lennie; ill. a helyesírási hibák sem megengedhetők.


Sajnálatos, hogy ennek ellenére a pedagógusok egy része nem a köznyelvi normának megfelelően beszél. :(


A nyelvvizsga témájához csak annyit szólnék, hogy sajnos ezen a területen is problémák vannak a közoktatásban. :(

Sok iskolában annyira alacsony a színvonal, hogy nem elegendő a vizsgához csak a tanórákon való részvétel. Kell a plusz tanulás, de szerencsére ezt meg lehet oldani magántanár nélkül is. Szorgalom, jó könyvek, CD-k vagy más hanganyagok kellenek hozzá, és sok-sok próbateszt (begyakorlás céljából).


Üdv. :)

2012. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, véletlen volt a helyesírási hiba. Megtörtént, már nem tudok ellene semmit tenni. Sajnálom, hogy szétszórt és figyelmetlen vagyok. :( Tudom, hogy ez nem mentség, nem kifogás, de ez van sajnos. (Az okokat nem részletezném.)


A nyelvvizsgával kapcsolatban nem azért tettem fel a kérdést, mert nincs nyelvvizsgám, csupán tájékozódás szempontjából.


Amúgy nem értem magam, hogy miért teszek fel itt kérdéseket...szerintem semmi értelme.

A legtöbb ember csak okoskodni akar, nem pedig érdemi választ adni, vagy esetleg segíteni. És most nem a helyesírási hibákra gondolok, mert a Kedves Válaszadótól az jogos volt. Ilyen hibát ne kövessen el az ember, főleg ne egy olyan ember, aki pedagógus szeretne lenni.

2012. jún. 12. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ne szívd annyira mellre. :)

Csak mostanában iszonyatosan ki vagyok akadva azokra a tanítókra, akik nem használják a -ban / -ben ragokat, holott a köznyelvi norma szerint kellene beszélniük. És ennek ellenére elvárják, hogy a gyerekek bemagolják a szabályokat, és alkalmazni is tudják...

Az ennél is súlyosabb hibákról nem is beszélve.


A kérdések kiírását illetően nagyjából egyetértek, mert a felhasználók jó része inkább csetnek tekinti a GYK-t, vagy egy olyan lehetőségnek, ahol arctalanul kiőrjöngheti magát. Ez van. :(


Minden jót neked, és bármi is a problémád, remélem, hamar megoldódik. :)

2012. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!