Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan készülhet fel az...

Hogyan készülhet fel az Emberiség egy idegen civilizáció inváziójára?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 15:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Civilizációs előrehaladással.
ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 2*Sü ***** válasza:
94%

A rövid válasz az, hogy sehogy, de nem is nagyon kell.


A sehogy kérdése jobban kifejtve: Egy idegen civilizációnál azt kell feltételeznünk, hogy képesek csillagközi utazásra. Ez annyival fejlettebb technológiát jelenet és/vagy annyival nagyobb energia megmozgatásának a képességét, amire kb. annyira lehet felkészülni, mint amennyire egy íjakkal, dárdákkal rendelkező bennszülött törzs tud felkészülni egy ballisztikus rakéta ellen.


A nem kell kérdését jobban kifejtve egy idegen civilizációnak aligha lenne haszna a Föld megtámadásával. Mire lenne szüksége? Energiaforrásra? Azt találni tud bárhol, és nem is észszerű, ha megnézzük, hogy maga az idejutás mennyi energiát emésztene fel, nehéz lenne pozitívba fordítani a mérleget. Akkor mire van szüksége egy idegen civilizációnak? Más nyersanyagokra? Szerintem azt is talál sok más helyen is, nincs a Földön olyan anyag, ami annyira ritka lenne a galaxisban, hogy ide kellene érte jönni. Táplálékra? Könnyen lehet a mi élővilágunk nem teljesen kompatibilis az övékkel. Máshol is tudnak termeszteni, tenyészteni, nem kell ehhez a Föld.


De itt az a gond, hogy a Földön már van élet. Nyersanyagot könnyebb üres, 0 védelmi erővel bíró bolygóról szerezni, mint valamekkora védelemmel rendelkező bolygóról. Hiába van puska a kezedben, bármire is van szükséged, te is inkább egy lakatlan szigetre mész, mint egy néhány bennszülött által lakottra, mert lehet, hogy a veszteséged esélye kicsi, de még mindig kisebb a nulla bármilyen értéknél.


A Föld élhető bolygó, de ilyenből is van több a galaxisban. Ha olyan életet akarnak meghonosítani, amire nekik van szükségük, akkor a földi élet csak útban van. Könnyebb üres földbe virágot ültetni, mint egy gazos területre, mert a gaz kiirtása csak extra munkát jelent. Könnyebb üres telekre házat építeni, mert egy meglévő épület lebontása megint csak extra munkát, és rengeteg használhatatlan hulladékot jelent, ami extra probléma.

ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%

Az invázió lefolytatását illetően itt van egy merészebb elképzelés:

[link]

ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A nagy Levin ***** válasza:
78%
Tulajdonképpen sehogy. Nem tudhatjuk egy idegen civilizáció milyen technológiát használ. Lehet találgatni, de pontosat csak akkor tudnánk, ha már itt lennének. Persze földi és légi gyakorlatokkal lehet ilyesmit imitálni, de jelenleg minimális az esélye egy idegen inváziónak.
ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
17%
Gondoljatok bele abba a nem várt eseménybe, hogy az idegen civilizációnak ugyanazok a ritka elemek kellenek, amik mindenhol ritkák, pl arany. A legközelebbi égitesteket, amiket el tudtak érni, már kiaknázták. Mi következünk vagy egy sokkal távolabbi égitest. Mit tesznek? Végig számolják megéri-e egy lakott bolygót megtámadni vagy inkább tovább menni. Lehet, hogy megéri nekik inkább hozzánk jönni mint máshová. ezt nem tudhatjuk, mert nincs hozzá elég tudásunk. Ezt ők fogják eldönteni. Érdemes-e inkább békés kapcsolatot létesíteni, mint törni zúzni? Az emberiség történetét nézve nem igazán. Baromira semmit nem tudunk a környező kozmoszról, így aztán nem ismerünk példákat, nem tudjuk ki mit tett. Ha magunkból indulunk ki, akkor Amerika, Ausztrália, de még Ázsia meghódítása sem sikerült túl fényesen. Sok volt az áldozat mindkét oldalon.
ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. Felesleges. Ha sokkal fejlettebbek, akkor akármit is csinálunk le fognak igázni minket, ha akarnak. A valóság és az amerikai fimek közt azért van némi különbség.
ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
90%
El kell költözni New Yorkból, mert úgyis csak ott támadnak, Európát soha.
ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
73%

2 Lehetséges okokat találni hogy miért akarnának háborúzni.


[link]

ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
29%

Egy normális civilizáció nem támad.

Egy nem normális pedig - mint a mienk is - már régen kivégezte saját magát, mielőtt felfedezte volna a csillagközi utazást.

ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 2*Sü ***** válasza:
68%

#5> Gondoljatok bele abba a nem várt eseménybe, hogy az idegen civilizációnak ugyanazok a ritka elemek kellenek, amik mindenhol ritkák, pl arany.


Aranyat – meg más elemeket – tudunk már mi is csinálni mesterségesen. Sőt kétféle módon is (egyrészt mondjuk ólom neutronokkal történő besugárzásával, másrészt részecskegyorsítókkal). Ez persze sokkal drágább, mint kibányászni az aranyat, ezért csak kutatási, kísérleti céllal hozunk létre, nüansznyi mennyiségben. Viszont a mesterséges arany árát leginkább a folyamat hatalmas energiaigénye viszi fel.


Ha van egy csillagközi utazásra alkalmas technológiával rendelkező faj, akkor valószínű sikerült megoldani a hidrogénfúzióval történő energiatermelést – hiszen mi is karnyújtásnyira vagyunk ettől –, ami viszont – mint energiaforrás – kvázi korlátlan mennyiségben lelhető fel bárhol az univerzumban. Onnan csak döntés, meg némi idő kérdése, hogy mennyi aranyat tudnak csinálni.


Nota bene az arany nem különösebben hasznos. A mechanikai tulajdonságai pocsékak. Nem oxidálódik és a kémiai behatásoknak szemben nagyon ellenálló. Pl. ezért volt jó pénznek, nem korrodálódott, így hosszú ideig ellátta a funkcióját. De ma mégsem arannyal fizetünk, mert vannak alternatívák rá. Előszeretettel használjuk csatlakozókon, ahol a jó vezetőképességre és az korrózióállóságra együtt van szükség. De ennek is vannak alternatívái. Ha csak funkcionálisan nézzük, az arany nem nélkülözhetetlen, némi kompromisszumokkal vannak egyéb alternatívái.


Most mondhatnád, hogy az arany csak példa volt. De nem véletlen, hogy az arany jutott elsőre eszedbe és nem mondjuk a ródium, a prométium vagy az ozmium, amik ritkábbak az aranynál. Az arany drága. De nem azért, mert annyira hasznos, hanem mert ritka. Nota bene annyira nem ritka, hogy ne öntenénk ezer tonna számra ékszerekbe, aminek funkcionális haszna, nélkülözhetetlensége nincs. Meg nem olyan ritka, hogy ne találtak volna belőle tonnaszám már az ókorban is. Aki aranyra vágyik, az azért vágyik rá, mert drága. Ha viszont hirtelen mindenkinek lenne egy tonna aranya, az ára is szinte lenullázódna, és mivel viszonylag kevés dologra jó, így igény sem lenne rá. A Föld aranymennyiségének tízszereséért nemhogy egy másik bolygót, de még egy másik kontinenst sem érdemes lerohanni. Nekik úgyis feleslegük lesz belőle, idővel majd eladják olcsón azt, amennyire valóban szükségünk van. Már ha egyáltalán van szükségünk ezután több aranyra, mint ami rendelkezésre áll.


És akkor kérdés, hogy mi az, amire annyira szüksége lenne egy idegen civilizációnak, hogy azt csillagközi távolságban is megérje keresni, kitermelni, szállítani. Nem a ritkasága miatti értéke miatt, hanem ami önmagában véve fontos, ergo égetően fontos lenne akkor is, ha végtelen mennyiségben állna rendelkezésre. És aminek egy csillagközi utazás technológiai színvonalán sem állítható elő, termelhető meg más alternatívája. Szerintem elég jó fantáziám van, de ha sci-fit kellene írnom, igen csak meg kellene erőltessem az agyam, hogy egyáltalán elképzelni tudjak ilyesmit.

ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!