Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha a fénynél...

Igaz, hogy ha a fénynél gyorsabban megyünk akkor növekedni fog a tömegünk?

Figyelt kérdés
Egyik haveromtól hallottam, bár szerintem hülyeség. Miért növekedne? (Most tegyük félre a lehetetlen a fénynél gyorsabban menni, elégnél stb. válaszokat)
2010. okt. 31. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarok hülyeségeket írni, nem vagyok valami fizikazseni. Én úgy tudom, hogy eleve fénysebességnél gyorsabban nem lehet menni. Ahogy közelíted a fénysebességet úgy nőne a tömeged (a végtelenségig) és azzal arányosan nagyobb energiát kellene befektetni. Ja és a fénysebességet nem tudod elérni.

Bocs ha rosszul magyaráztam.

2010. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz, nem kell fénynél gyorsabban menni. Ha egy test mozgásban van, növekszik az (kinetikus) energiája. Energianövekedés mindíg tömegnövekedéssel jár. Tömeg-energia ekvivalencia elv - E=mc^2, ismerős?
2010. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A másodiknak van igaza. Még a fénysebességet sem kell elérni, hogy növekedjen egy test tömege, bár ez olyan kis mértékű az általunk elérhető sebességeken, hogy gyakorlatban teljesen elhanyagolható.


Ha jól rémlik durván a fénysebesség 75%-a körül lesz dupla tömegű egy test.

2010. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 dellfil ***** válasza:

Így van, és a fénysebességet közelítve rohamosan nő. Fénysebesénél végtelen értéket kellene felvennie...

Fénysebesség fölött a végtelennél többnek kellene lennie!? :D:D:D Persze ez marhaság. A jelenlegi fizikai ismereteink szerint ezért nem lehet elérni sem, sem pedig meghaladni a vákuumbeli fénysebességet.



dellfil

2010. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Meghaladni meg lehet, ha eleve onnan indulsz.
2010. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Irigylem az önbizalmadat, ahogy ilyen határozottan állítod, hogy lehetséges. Előbb esetleg mond el nekünk, mi a fizikai jelentése az imaginárius tömegnek ami adódik a Lorenz transzformációból, aztán beszélgethetünk róla, hogy lehetséges -e.
2010. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amit viszont sosem értettem, hogy a sebesség csak egy viszonyított érték. Mégis mihez képest kell menni x km/s-al, hogy dupla annyi legyen a tömegem?
2010. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves 15:44,


Elég sok képlet van rá, hogy fénysebességnél gyorsabban lehet menni, csupán elérni nem lehet :)


Ha utánanézel, van egy elméleti Tachyon nevű részecske, melyről feltételezik, hogy fénysebességnél gyorsabban mozog (más téma, hogy képletileg tudunk róla egyelőre)

2010. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A komplex számok igenis a számolások részei, nem értem, mi a probléma ezzel.
2010. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A tachion elméleti részecske, ráadásul nincs tömege, ezért gondolják, hogy akár haladhat is gyorsabban a fénynél.


Aminek van tömege az nem képes erre jelenlegi tudásunk szerint.

2010. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!