Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányas átlag kell egy jó...

Hányas átlag kell egy jó gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy hányas átlag szükséges ahhoz ,hogy bejussak egy jó gimnáziumba. Pl: Madách Imre gimnázium, Eötvös József gimnázium, Német nemzetiségi Gimnázium,Karinthy Frigyes gimnázium.... ti melyik gimzáiumba jártok/ jártatok? és hányas átlaggal jutottaTOK be?
2010. nov. 16. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy.

Sőt, ha egy gyenge gimibe jársz és családias hangulatban 5ösre érettségizel könnyebben bekerülsz felsőoktatási intézménybe mintha 3assal sz0pnál egy nehéz gimiben.


Annyival többet meg ott sem tanítanak - sajnos.

2010. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk 4,4 re állsz akkor is felvehetnek jobb gimikbe? amugy te melyik gimibe jársz?
2010. nov. 16. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az Eötvösbe járok, 5.0 átlagom volt, de nem ez számít. Tényleg nem... . Jó nyilván nem 3 as de a 4,4 az teljesen jó. Az Eötvösben annyi volt h jól meg kellett írni a felvételit és a szóbeli elbeszélgetésen érdeklődő, tájékozott, rendes diáknak ismerjenek meg, aki tovább tudja vinni az "Eötvös szellemet". Szóbelin én is felvételiztettem anno és ilyenekre figyelnek lényegében csak. Emlékszem például én fizikából mentem szóbelire, egy tégaltest nyomását kellett mérni...nem tudtam kiszámolni mert gondom volt a cm^2 váltással de figyeltem rá, hogy 3 különböző eset van ugye, és igazából ezen múlott. Tehát nem kell zseninek lenni, elvégre nem azért mész oda mert mindent tudsz, hanem mert meg van benned a lehetőség arra, hogy mindent tudjál és ezt nem az átlag mutatja meg. Ma már vissza se szoktam rá gondolni milyen nehéznek tűnt akkor bekerülni, a szóbeliről sírva jöttem ki... :) Most meg végzős vagyok.

Sok sikert!

2010. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló: Akkor gondolom, te nem "jó" gimibe jártál mert igen is megéri akár 3 ast kapni mert az többet ér mintha egy rosszban kapnál 5 öst. És ha ez az akadája, hogy egyetemre menjél ott már rég baj van.

(második voltam)

2010. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Viccesen rácáfoltam magamra xD javítás: akadáLYa
2010. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

19:34


Na igen, "akadály" :)


Amúgy a Telekibe jártam anno, nem gondolom, hogy az olyan gyenge gimnázium lenne.


Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, amit mondtam: A mai érettségire egy gyengébb gimnázium is bőven felkészít (most itt azért ne a cigánygettó közepén lévő GYP intézetre gondoljunk...).


Egy normális egyetemi szakra, pl. BME gépészmérnöki meg semmiféle gimnázium nem készít fel, mert egy tárgyból elédb@sznak egy akkora félévi anyagot, mint akármelyik gimnáziumban egy 4 éves tananyag. És van 10 ilyen tárgyad első félévben. Kb. arra elég egy ilyen helyen a gimnáziumi előképzés, hogy megtanítottak olvasni meg számolni.

2010. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 17. 18:45
 8/8 anonim válasza:
Szerintem, ne foglalkozz az átlagoddal. Ha úgy érzed vagy elég okos egy ilyen "jó" gimihez akkor bátran jelöld meg. Legfeljebb nem kerülsz be, de még akkor is ott van a kicsit rosszabb, de majdnem olyan jó "kategória"
2010. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!