Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha mondjuk véletlenül levágnám...

Ha mondjuk véletlenül levágnám a középső ujjamat akkor mit kéne kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Mármint le kell jegelni vagy melegben kell tartani? És természetesen szeretném ha visszavarnák
2010. nov. 18. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szárazjég közé tenni, vagy ha ez nincs, akkor steril zacskóba, és úgy jég közé. Nem szabad, hogy fertőződjön, és ha hidegen van, akkor lassabban indul meg a szövetek végleges károsodása is.


Melegbe nem szabad tenni, tartani, mert bomlásnak indul, természetesen.

2010. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
77%
Amúgy hogy jutott eszedbe ez a kérdés? Mert ha azt írtad volna, hogy ha véletlenül levágnád valamelyik ujjadat, azt gondolnám, hogy asztalos vagy, vagy ilyesmi. De miért pont a középsőt?
2010. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem tenném szárazjég közé, mert bőrrel érintkezve hidegégést okoz.

"Ne próbálja a levágott darabot közvetlenül jégre helyezve tartósítani! Helyette csomagolja nedves gézbe, tegye azt vízálló zacskóba, és a zacskót helyezze jégre. Mivel a sérültet műteni fogják, a legjobb, ha üres gyomorral megy a kórházba. A sérült területre tegyen jeget, és fedje tiszta, száraz kötéssel."

2010. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy onnan jutott eszembe hogy a Cleveland Show-ban az egyiknek véletlenül levágták az ujját és azt mondták neki hogy dugja a seggébe hogy tartsa a testhőmérsékletét XD

Azt gondoltam hogyha levágnám nem kell a seggembe dugnom de azt nem tudtam hogy hidegbe kell tenni vagy melegbe.

2010. nov. 19. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!