Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor tele vagyunk haraggal,...

Amikor tele vagyunk haraggal, dühvel akkor erősebbek vagyunk?!

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 15:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És amikor idegesek vagyunk?!
2010. nov. 27. 15:06
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak meggondolatlanabbak.
2010. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

csak azt hisszük maximum...az első válaszoló jól leírta, inkább a hibázási lehetőségünk növekedik. józan ésszel sokkal erőteljesebbek vagyunk fizikailag is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

értem.köszönöm a választ.


de múltkor volt a tv-ben, hogy egy fiú egy autót felemelt, amikor megmentette a nagybátyját. És azért volt erősebb, mert a szervezete rá volt hangolódva -vagy micsoda- , hogy nagy erőre van szüksége, mert ugye baj van.

Igaz, ez ilyen segítség volt vagy mi ,nem harag..

De amikor dühösek vagyunk, akkor lehet, hogy erősebben megütjük a másikat, mint ha éppen csak ,,gyakorlunk" és pl egy boxzsákot ,,verünk meg".nem?!

2010. nov. 27. 17:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az szerintem más...

nem az adrenalinra gondolsz ?

2010. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos h erősebb leszel de lehetsz (mondjuk megnézem mikor emel meg egy másfél tonnás kocsit vki egyedül puszta kézzel) mert az agy kontrollálja az izmokat h mekkora erőt fejthetnek ki (így védi meg őket a szakadástól) de ha dühös vagy lehet h az agyad arrébb tolja a határt és nagyobb erőt tudsz kifejteni
2010. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ja.szerintem is.

De szerintem ha dühösek vagyunk akkor erősebbek vagyunk. Vagy lehet, hogy ez alapból bennünk van ez az erő, csak éppen ha nyugodtak vagyunk azért nem jön ki belőlünk teljesen, mert ugye nem akarunk ,,ártani" senkinek/semminek... és azért..vagy nem tudom.

2010. nov. 27. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Stressz hatására adrenalin hormon termelődik, ami tágítja a vázizmokban, szívben, agyban lévő ereket, erősíti a szívösszehúzódást. Funkciója a küzdj meg vagy menekülj!
2010. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. nov. 27. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:

értem mire gondolsz. persze egy nyugodt ember nem fog akkorát ütni mint egy dühös, mert az utóbbi dühében képtelen kontrollálni önmagát, és elereszti fizikai erejét valamelyest, viszont pontatlanabb is, jóval...a kocsis példa érdekes, szerintem nem érzelmi állapot hatására cselekszik ilyen fantasztikumot az egyén. viszont aki nyugodt, az nagyobbat üt mint az aki nem nyugodt, pontosan a figyelmesség miatt.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!