Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen dolgokat kaphatok az...

Milyen dolgokat kaphatok az optikai csalodasokhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dolgozatot kell irnom fizika orara az optikai csalodasokrol...tudna esetleg valaki valamilyen irasallomanyt csatolni nekem hozza? Kepet kaptam mar eleget de iras is kellene...valaki? Koszi a valaszokat es elnezest a helyesirasi hibakert...
2010. dec. 1. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz körül biológiai témákban, hogy pontosan hogyan működik a szem, mi okozza az optikai csalódást. Pl. hogy az idegsejtek kifáradnak, ezért van az utókép, a vakfolt miatt nem látunk valamit, vagy hogy a szem előfeldolgozza a képet, kiemeli a kontúrokat, ezért látunk olyan vonalakat, amelyek nincsenek is ott.


Én tanultam ilyesmit az egyetemen az ergonómia nevű tárgy keretében, itt a diasor is, megnézheted: [link]

2010. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!