Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartod mondjuk...

Elképzelhetőnek tartod mondjuk, hogy 1000, vagy nem tudom mennyi éven belül a magyar nyelv megfog szűnni? Vagy nem csak a magyar, hanem mondjuk más "kisebb országok" nyelvei? és mondjuk csak az angol marad?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Néhány nyelv el fog tűnni, a magyar is köztük lehet, de azt kétlem, hogy EGY nyelv lesz uralkodó. Ha hirtelen mindenki angolul kezdene beszélni, 10 év alatt úgy széttöredezne a nyelv, hogy a nyelvjárásokból lassan új nyelvek lennének.
2010. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok szakértő, de elképzelhetőnek tartom. Bár nem konkrétan úgy, ahogy írod. Naponta tűnnek el nyelvek a Földről, szerintem a magyar és a kisebb országok nyelve is köztük lesz. Viszont én nem adnék ennek 1000 évet, a világ annyira globalizálódik, hogy szerintem ez 200 éven belül meg fog történni. Viszont nem hinném, hogy csak az angol maradna. Szerintem mandarin, spanyol, angol, orosz és arab tuti, hogy maradnak. Amúgy szeretem a magyar nyelvet, de egyáltalán nem fogok érte sírni, ha eltűnik. Vannak olyan elméletek, hogy már a Honfoglalás előtt történt a magyarok között egy nyelvcsere. Tehát a "mostani" nyelvünket is már úgy vettük fel. A nyelv változik az ember marad és ez a lényeg.
2010. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó csak azt felejted el, hogy nyelvében gondolkodik minden ember. Az, hogy te a fejedben magyar nyelven gondolkodsz, alapvetően határozza meg a gondolkodásodat.
2010. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Utolsó csak azt felejted el, hogy nyelvében gondolkodik minden ember. Az, hogy te a fejedben magyar nyelven gondolkodsz, alapvetően határozza meg a gondolkodásodat."

Nem értem mi a bajod? Mindenkinek van véleménye! Ez az enyém. Különben is mit bizonyít az, hogy nyelvében gondolkodik minden ember? Az, hogy kőbe van vésve minden, mert a te nacionalista, idilli, rózsaszín kis világodban az nem fordulhat elő, hogy eltűnik a nyelvünk? Miben zavarta ez a hawaiakat? Rosszabbak lettek, hogy elangolosodtak? Vagy ott vannak a franciák, előtte ők voltak a gallok; a rómaiak leigázták őket, a nyelvük eltűnt, de mint a főnix a hamvaiból egy ilyen "kis leigázott" népből lett a 20. század egyik legnagyobb gyarmattartója. A nyelv semmit nem jelent, csak egy eszköz a kommunikációra.

2010. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én írtam az első választ is, így láthatod, hogy korántsem gondolom, hogy nem tűnhet el a nyelvünk, és igen sokatmondó, hogy egyből nacionalista idillt láttál bele a mondandómba. Mondhatnám úgy is, hogy indokolatlanul frusztrált vagy.

Nem fogod fel a jelentőségét ennek, jól van. A véleményedhez jogod van, senki nem mondta, hogy nincs. Ettől én még felhívhatom a figyelmed dolgokra, nem kell hisztivel reagálni.

2010. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én írtam az első választ is, így láthatod, hogy korántsem gondolom, hogy nem tűnhet el a nyelvünk, és igen sokatmondó, hogy egyből nacionalista idillt láttál bele a mondandómba. Mondhatnám úgy is, hogy indokolatlanul frusztrált vagy.

Nem fogod fel a jelentőségét ennek, jól van. A véleményedhez jogod van, senki nem mondta, hogy nincs. Ettől én még felhívhatom a figyelmed dolgokra, nem kell hisztivel reagálni."

Elnézést, csak azt gondoltam, hogy te is a NAGYMAGYARSZIRIUSZ szittya táborba tartozol. De a "nyelv meghatározza a gondolkodást" mire értetted? Ennek szerintem nincs jelentősége abban, hogy egy nyelv eltűnik-e vagy sem.

2010. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt valóban nem befolyásolja. Azt írtad, hogy nem veszítenénk sokat. Én meg erre írtam, hogy ezzel egy gondolkodásmód veszne el. Hogy ez érték vagy sem, azt mi nem tudjuk eldönteni, mert nem tudjuk összehasonlítani. De ha a nyelvünk eltűnik, akkor már mi sem leszünk, ha még lennénk, átalakítanánk a bejövő nyelvet... mint fentebb írtam lehetetlen, hogy egy nyelvet beszéljen többmilliárd egymástól távol lévő ember, egyszerűen szétesne.
2010. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv lehet, hogy kihal, de lehet, hogy túlél. Az utóbbi esetben azonban annyira átalakul, mint az első nyelvemlékektől máig.
2010. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

sziasztok!


Habár nem vagyok szakértő sőt pusztán mezei ember szeretném megosztani veletek a véleményemet.


Szeretem a magyar nyelvet s azt hiszem nayon is sokat köszönhetünk neki. Igaza van annak a kommentelőnek aki azt írta az hogy mayarul gondolkodsz a fejedben alapvetően határoz meg. gondoljatok csak bele hogy pusztán azzal hogy ragokat teszel a szavak mőgé és nem prepoziciükat mint pl az anol mennyivel másabb kilátásban látod a szavakat és az egész mondatot. A nyelv bonyolultsága adja a gondolkodásunk bonyolultságát is s ezért is lehet hogy sok olyan dolog ami pl az agolszász területeken bele illik a gondolkodásba nálukn nem működik.


Egyszerű példa a humor. Szerintem angolul közel sem lehet olyan szójátékokat űzni mint magyarul egyszerűen alkalmatla rá mert sokkalta funkcionalistább mint a magyar nyelv. Amellett nem tudom hallottatok e már német vagy angol vicceket. Hát nem kell mondjam a mi humorunknak csapnivalóak. No persze ízlések és pofonok.


AMellett lehetségs hogy eltűnik a nyel a mai formájában bár ha azt nézem a nyelvészek azt mondják hogy csoda hogy a nyelvünk ilyen jól konzerválódott hiszen pl az angolok angol-óangol szótárakat is gyártanak, és a tájszólásokat sem nagyon értik országon belűl míg a határokon belűl s túl is azon, a magyar nyelv többnyire egységes maradt.


Szóval annyira nem féltem a nyelvet de ény hogy 10 12- millió ember beszéli csak mígy pl a kíait egymilliárd felett. Szóval ha más nem márcsak amarabb fogyunk el mint ők s így a nyelv elvész. :S VIszont a szóelszáll az írás marad : az irodalom majd gondoskodik róla hogy azért egykét dolog fennt maradjon belőle évszázadok múltán is.


A magam részéről drukkolok neki !! hajrá magyar nyelv.


Ui: természetesen azért nem áratana ha a magyar emberek is megtanulnák használni a saját nyelvüket és nem pongyolásítanák el és kevernék be angol vagy német szavakkal meg egyéb szókorcsosulásokkal.

2010. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Könnyen elképzelhető: már te is, aki elég jól beszélsz magyarul, újmagyar elemeket szősz bele (lásd: "megfog szűnni", "és" mint mondatkezdés).


Mennyien vannak azok, akik már csak gagyognak magyarul... akár 2-3 nemzedék alatt el is tűnhet így a nyelv. Talán a külföldi magyarok őrzik még egy ideig.

2010. dec. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!