Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a székről...

Hogyan működik a székről felemelős "trükk"?

Figyelt kérdés
Nyilván mindenki ismeri és próbálta azt a trükköt, amikor valakit körbeállnak hárman-négyen a szék körül, megpróbálják felemelni - először sikertelenül -, majd egy kis "rituálé" után másodjára már sikeres a dolog. Hogyan működik? Nem hiszek az ilyen Ubi "MÚKOGGY\' Zeller-féle megoldásokban, viszont érdekelne a természettudományos oka. Köszi a válaszokat!
2009. jan. 20. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
A válaszodra a megoldás a fizikában keresendő. Eredő erő, erőkar néven találod meg.
2009. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ezt próbáltam már én is, és kajak működik. Ahogy körbeálljátok négyen, elkezdi az első ember: a tenyerét lefele fordítva a felemelendő személy feje felett tesz egy kis kört, és ott hagyja a kezét, aztán a következő is köröz egyet a kezével a feje felett, ezt így sorba mindenki,először az egyik majd a másik kezével is. Amikor mindenkinek mind 2 keze a feje felett van, jön ugyanez, csak vissza fele: teszel 1 kört a kezeddel, és elveszed a kezed. Na é ekkor kell megint megpróbálni megint felemelni. A két kezedet összekulcsolva, mutató ujjaidat kinyújtva benyúlni a 2 hóna alá, meg a térde alá. És működik!!! Ha nem én próbálom ki, el se hiszem! Csak bátran.

üdv

21F

2009. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!