Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen módszerek vannak az IQ...

Milyen módszerek vannak az IQ fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt már jó néhány helyen kivesézték, de sehol sem kaptam érdemleges választ. És azért ide írom a kérdésem, mert itt talán nincsenek, olyan bunkók akik állandóan csak leszólják a többieket. Állandóan azt hajtogatják, hogy ők mennyire okosak, de segíteni azt már nem. Na, mindegy... A lényeg annyi, hogy hallottam egy új tanulmányról, ami elég összetett, de növeli az IQ-t. Igaz csak max. 10-15 ponttal-mondták a barátaim. De szerintem az nekem éppen elég. Szóval, valaki tud valamilyen gyakorlatot, amivel lehet növelni valamilyen mértékben? És most nem az olvasásra, meg az ilyen alap dolgokra lennék kíváncsi, hanem mondjuk hallgasd meg ezt és ezt, és mi volt ezelőtt a hang előtt, vagy ilyesmire. Illetve mivel lehet megtornáztatni az agy összes részét? Memória, rövid-, hosszútávú stb. Szóval valami komplex leírást tudnátok adni, ami az agy összes részét karbantartja? Illetve szívesen beszélgetnék valakivel, akit érdekel a téma és szívesen segítene.
2010. dec. 31. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Az IQ-t igazából az fejleszti a legjobban, ha használod az agyad. Logikai feladatok, matematika, tanulás. Habár nagymértékben nem fejleszthető. Az olvasás pedig nem nagyon fejleszti. Ha olvasol akkor a műveltséged lesz nagyobb és nem az intelligenciád.
2010. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az IQ-t gyakorlással nem nagyon lehet fejleszteni (legalábbis késő gyerekkorban, felnőtt korban már nem). Ha sok IQ tesztet töltesz ki, vagy más hasonló gyakorlatokat végzel, akkor is csak 3-4 pontot tudsz emelni rajta.


A gyakorlással inkább csak karbantartani lehet, hogy az ember idősebb korában is megőrizze.


Az IQ-teszten elért eredményt nagyban befolyásolja, hogy mennyire kipihent az illető. 10-15 pont különbséget jelenthet az, ha valaki fáradt vagy jól kipihent.


Két érdekes dolgot olvastam régebben az IQ megváltozásáról: egyszer egy asszonynak a nyaki verőerében találtak egy vérrögöt. Műtéttel kiszedték és az asszonynak kb. 8 pontot emelkedett az IQ-ja.


Egy másik eset még nagyon régen történt. Egy súlyosan mentálisan sérült nőn hajtottak végre lobotómiát (agresszív volt és más módot nem láttak a kezelésére). A nőnek kb. 25 lehetett az IQ-ja (nem vicc, 25). A lobotómia hatására 50-re emelkedett. Általában viszont a lobotómia inkább csökkentette az IQ-t. Manapság tiltott műtét (nem is csodálom).

2010. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ne csak az Iqra gondolj mert nem mindig az a legyeg hogy hany pontot ersz el egy teszten. A sok logikai, fizika, matek feladatoknak a megoldasa es a tenyleges gondolkodas szerintem valamilyen mertekben fejleszti az agyadat. Szerintem az a lenyeg hogyha oldassz egy feladatot akkor tenyleg gondolkodj rajta, probalj rajonni, gondolatba atnezni a lehetosegeket, mert hanem nem er semmit az egesz. HA van akkor a megoldast nezd meg ha nem megy a feladat hogy tudd hogy kellet volna megold. Szerintem nagyon sokat szamit az hogy tugy gondolkodni, en legtobbsozr mident elkepzelek magam ellot, vizualisan is tanulok es nagyon szeretek gondolkodni, mert ha az sem akkor mi fejleszti az agyat?

Szivesen elbeszelgetnek veled.

16/F

2011. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is szívesen beszélgetnék veled, főleg eme témáról, adnál esetleg msn címet v hasonlót?
2011. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sándor Hunor válasza:

[link]


Ezen a linken találsz pár játékot megmozgatja az agyadat az tuti :). Az IQ. úgy tudom, hogy határtalanul tudod fejleszteni ezt régebb hitték hogy nem lehet viszont létezik olyan, hogy velünk született intelligencia azt nem lehet fejleszteni. Öregebb korba vissza esik valamennyire ez ami biztos. Ha jobban belegondolsz ahogy fejleszted úgy egyre jobban átlátod az összefüggéseket miért ne juthatnál bármelyik szintről 1-ről a 2 re? és így tovább? Amúgy meg a mensa teszt szerint az utóbbi 2 évben 22 pontnyit nőt az intelligenciám mindezt úgy hogy jelenleg 24 éves vagyok.

2013. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!