Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem, olyan...

Mondanátok nekem, olyan szavakat mint például: reális, relatív, stb. Mellé írnátok, hogy melyik mint jelent?

Figyelt kérdés
Lehet butaság a kérdés, de én nem nagyon vagyok jártas az efféle szavakba, és szeretnék minél többet megtanulni, hogy tudjak, rendes kommunikációt kialakítani, ne ilyet, hogy szall, akk, mek, vok, és stb tini szöveg.
2011. jan. 2. 21:06
 1/4 Réti bubuzér ***** válasza:
wikipedia.hu
2011. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsw, lehet, hogy már ismered:

[link] Én itt szoktam utánanézni, ha valamit nem tudok.

Viszont van az oldalnak egy olyan funkciója, hogy "Tanulj minden egyes napon egy új kifejezést!"

És visszamenőleg le lehet kérni a nap szavait. [link] rss/a-nap-szava

2011. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A reális helyett inkább a valós szót használnám, szebben cseng.

Irreleváns- témától független

Racionális-ésszerű

Hirtelen ez a kettő jutott eszembe, de a magyar hétköznapi szavakat is lehet értelmesen felhasználni, nem muszáj úgy beszélni mint Dr. House ahhoz, hogy okos dolgot mondj.

2011. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

olvass könyveket, a "rendes kommunikációhoz" nem elég az, hogy bedobsz néhány idegen szót. Sőt, ha túl sok ilyen idegen szót használsz, az is rossz. Néhány ember szerint meg egyáltalán nincs szükség az ilyen szavak használatára, mert szinte mindent ki lehet fejezni a szép anyanyelvünkön is. :P persze a reális, relatív azok még beleférnek :P


de azér mondok párat én is:

konklúzió - tanulság, pl "vonjuk le a konklúziót ebből a balesetből: nem jó szembeszéllel pisilni!" vagy egy vita után: "tehát a konklúzió: egy vallásos embernek mindenhol ott vannak a bizonyítékok Isten létezésére."


evidens - nyilvánvaló.


konzekvens - következetes, pl: "nem vagy túl konzekvens ebben a témában, az előbb még azt mondtad hogy: ... most meg már azt állítod hogy: ..."

2011. jan. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!