Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet e kilométer per órában...

Lehet e kilométer per órában megadni a mozivászonra vetített filmkockák váltakozási sebességét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, számold ki: egy másodperc alatt 24-25 képkockát vetít a gép. Nézd meg, mekkora képkocka, majd számold ki hány m/s-es sebességgel vetíti, ezután már könnyedén ki tudod számolni.
2011. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi Sir Butcher.


De hogy érted, hogy mérjem meg mekkora a képkocka? vastagságát? területét, széltét, hosszát? vagy ahogyan be van fűzve aszerint?


Igazából arra akartam kilyukadni, hogy mondjuk van a powerpoint, ahol nem befűzve vannak a képkockák, hanem ugye pillanatról pillanatra váltakoznak, ha elindítom a menetet. és akkor ott mondjuk 25 képkocka ugrik be egymás után a képernyőn másodpercenként, akkor ezt meg lehet adni m/s ban? ha igen hogyan?

2011. jan. 9. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszoló írt, az maximum a filmszalag futási sebessége, ha más filmszalagra írjuk, vagy egyenesen digitálisan vetítik, akkor ez ugyanannál a filmél más értéket is adhat illetve nem/egész máshogy értelmezhető.


Hogy hány darab változás történik időegység alatt, annak nem km/h, hanem 1/s, 1/h, 1/[időmértékegység] lesz a mértékegysége. Az egyes mozgóképek minőségét jellemzi hogy hány kockát vetítenek másodpercenként, ezt meg is szokták adni, hogy hány FPS (frame per secund). Ha nem szükséges, hogy lassítható legyen akkor 24, 25, 30 körül van az értéke lenni az értéke, de például törésteszteken szoktak olyan kamerát alkalmazni, ami több ezer képet is felvesz másodpercenként.

2011. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kommented elolvasása után a konkrét válasz az, hogy nem, éppen amiatt a probléma miatt, amit te is leírtál és én is utaltam rá az első bekezdésben, hogy most mekkora a filmkockák mérete.


Az előző válaszoló.

2011. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én személy szerint alapból arra gondoltam, hogy a mozifilmre gondol a kérdező, lévén digitális vetítésnél nincs igazán értelme a sebességről beszélni :)


Ha azt akarod mérni, akkor igen, a filmkocka magassága kell.


Powerpoint és hasonló esetén nincs értelme erről beszélni, mert a képernyő nem ugráltatja a képet, hanem újrarajzolja, így már nincs sebessége egy adott kockának.

2011. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

értettem a válaszokat, de akkor lenne egy kérdésem még.


km/h ból hogyan váltunk fps re? tehát van e arány mondjuk a hangsebesség, és a hangsebesség gyorsaságával váltakozó képkockák között. ezeknek van e összefüggése? engem ez érdekelne.


köszi a válaszokat egyébként.

2011. jan. 9. 11:05
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval a lényege a kérdésemnek, hogy az milyen érték, ha a képkockákat én fénysebességgel változtatom? ez így értelmes e, azt leszámítva, hogy nem lehet fénysebességgel haladni tömeggel rendelkező valaminek.
2011. jan. 9. 11:08
 8/10 anonim válasza:
Ne tömjétek a fejét hülyeségekkel! A váltakozási sebesség, vagy ahogy később említi a kérdező, fps semmi rokonságban nem áll a sebességgel. (Annak ellenére, hogy hétköznapi életben erre is lehet modnani, hogy sebesség.) A filmvásznon semmi nem tesz meg semekkora utat. A sebesség a mozgás egyik jellemzője, a filmvetítésnél pedig nincs semmiféle mozgás.
2011. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a sebesség út és idő függvénye, a változás pedig "képkocka" mennyiség és idő függvénye. Ha valami 299 792 458 m/s sebességgel mozog, akkor ezt rá tudnánk e vetíteni a változásra? hogy annak "sebessége" ekkora legyen, tehát ilyen gyorsan változzanak a képkockák, mint amilyen gyorsan mozog a fény. Ez a kérdésem. És ez egy elég fontos kérdés.


válaszokat utólag és előre is köszi.

2011. jan. 9. 11:59
 10/10 anonim válasza:
Nem, mivel nem összeegyeztethető mennyiségek.
2011. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!