Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha én most kirakok egy csapágy...

Ha én most kirakok egy csapágygolyót az űrbe, akkor az ugyan úgy keringeni fog a nap körül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, mivel te is a nap körül keringesz, így a csapágygolyó is a nap körül kering (most is), és úgy is marad ha az űrbe teszed.
2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen sebességgel indítod el azt a csapágygolyót.


Ha teljesen mozdulatlanul, akkor a Nap szép lassan felgyorsítja, de el fogja hagyni a naprendszert.


Ha kb a Föld sebességével, akkor keringeni fog a nap körül. Ha lassabban, akkor távolabbi pályán, de valószinűleg keringeni fog, vagy lassan kisodródik.


Ha sokkal gyorsabban, akkor pedig kicsit íves pályán, de elhagyja a naprendszert.

2011. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mozdulatlan akkor ugyan miért hagyná el a naprendszert? Ha a Naphoz képest mozdulatlan, akkor bizony belehullana a Napba.
2011. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a naprendszer maga mozog. Ezért írtam, hogy elkezdene gyorsulni, de parányi mérete és a távolság miatt valószinűleg hamarabb "menne el" a naprendszer, mint hogy elérje a napot.
2011. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó, de nincs abszolút mozdulatlan pont (legalábbis mi nem ismerjük), tehát amíg nem mondod meg, hogy mihez képest mozdulatlan, addig ilyen félreértések fognak adódni...
2011. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, de ügyesen kell pályára helyezned.

A kis tömege miatt még ekkor is könnyen módosulhat a pálya (akár egy közelében elszáguldó üstökös miatt, akár valamelyik nagybolygó cincálja meg, messziről).

2011. jan. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!