Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van jobb meg bal kezünk?...

Miért van jobb meg bal kezünk? Miért nem tudjuk egyformán jól használni a kezünket, ez hogy alakulhatott ki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, én nagyrészt egyformán tudom használni a kezemet :D


Egyébként meg: vadásszál egy kézzel :) Sok sikert! :)

2011. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hmm, visszavonom az előzőt. Elnézést, teljesen félreértelmeztem :D


Na, szóval, válaszolva: általában a bal kezed erősebb, míg a jobb a finomabb mozgásokat tudja. Egyikkel pontosan tudod irányítani a dolgokat, a másik durvább, viszont nagyobb erőkifejtésre alkalmas.


Az agy is hasonló szinten oszlik két részre, és ebből jön a két kéz különbsége.

2011. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert az egyik kezed gyarkrabban használod, úgyesebb, erősebb, minek következtében azt mégjobban szereted használni, és így tovább, ez egy öngerjesztő folyamat. Ezen túl az embernél külön van egy valamely oldali dominancia, ami az agyterületek munkameosztásának következménye, és úgy néz ki valamilyen szinten öröklődik is. De a legtöbb fejlett állatnál ettől függetleül van valamilyen oldali dominancia (agyifélteki dominancia nélkül) okát lásd fent.
2011. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt egy olyan elmélet is, hogy kisbabás nőknél volt fontos. A gyereket bal kézben tartották, hogy megnyugtassa az anya szívverésének hangja. Vszont közben a nő tudta csinálni a dolgát a jobb kezével.

De ez az állatok "kezességét" nem magyarázza. Pedig náluk is van.

2011. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!