Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan puskáztok ti?

Hogyan puskáztok ti?

Figyelt kérdés
A ti puskázási szokásaitokra vagyok kíváncsi, és hogy lebuktatok-e már ezzel a módszerrel?
2011. febr. 1. 19:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Én úgy csináltam, hogy bevéstem az anyagot az agyamba és amikor kellett, felfele néztem, mert az ember memóriaközpontja a szeme felett van és onnan előhoztam a lényeget.
2011. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Hátsó pad-Láb feltevése az asztal szélére-könyv a combomra és még soha nem buktam le. De amúgy inkább tanulok mint puskázok.
2011. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Alapvetően kétféle tanár van: akinél "lehet" puskázni, meg akinél "nem lehet". Azért idézőjelben, mert nincs olyan, hogy nem lehet, csak olyan, hogy könnyebb lebukni.


Akinél "lehet" puskázni, ott akár a könyvből/füzetből is kinézheted a pad alatt, teljesen felesleges mindenféle óvatoskodás. Erre most nem térek ki különösebben.


A trükkök ott kezdődnek, ahol "nem lehet".

Én a pad vasváza és falapja közé szoktam becsúsztatni, amikor kell, előveszem, aztán gyorsan visszateszem. Az életben nem buktam még le vele, pedig elég régóta csinálom.

2011. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
4-es betűmérettel nyomtatni a lapra. előre megírni a dogát. atlaszba tenni a puskát. meg hasonló dolgok.
2011. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az egyetemen tökélyre fejlesztettük a különböző módszereket...

De nem akarok ötleteket adni.

2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Legjobb puska, amit a tanár kínál: első padba ülsz, és látod a jegyzeteit. Tanulj meg fejjel lefelé olvasni.


Ezerszer bevált már, sosem szóltak érte, és sosem írtam magamnak puskát. Vagy padtárssal jeleztük le, vagy tanultam (vagy karót kaptam) magamtól.


Padtárssal való hatékony kommunikáció a tanár orra előtt:


Mutatsz lefelé: fentről vagy alulról , majd mutatod számmal, hanyadik sornál akadtál el.


Ha csak szó, vagy hasonló hiányzik, akkor egyszerű a válasz:


mutatod a fentet, lentet, majd jobbra vagy balra megadod az irányt, hanyadik szó a megoldás.


Matek képletnél szintén beválik, történelemnél is összejött. Irodalomnál nem tudtuk még használni, de a komplett próbaérestégit lemutogattuk egymásnak a barátommal :)

2011. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

@20:00

pedig igazán örülnénk neki :)

2011. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szerintem a lényeg, hogy ne próbálkozz bonyolult dolgokkal, mert minél jobban 'sunnyogsz' meg rejtegeted annál feltűnőbb. A padba betevés a legjobb sztem is.Persze csak ha hátsó padba ülsz.
2011. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Amelyik tanáromnál lehet(ett) puskázni, ott bárhogy lehetett. A4-es lapok, könyv.

Amelyiknél nem lehet(ett) annál nem kockáztatok/kockáztattam.

De szoktam tanulni, a módszerem az, hogy begépelem a vázlatokat, jegyzeteket, addig is tanulom.


Unokatesóm a padjába ragasztott egy papír tasakot, abból szokta kihúzni a puskát és visszarakni.


21/N

2011. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Vagy 10 éve jártam utoljára suliban, és épp a napokban találtam meg itthon egy régi puskámat. :-)

Vannak azok a teljesen átlátszó falú zselés tollak. Színes papírra írtam rotring ceruzálval puskát, és becsúsztattam a tollbetét és a toll belső fala közé. Néha ki kellett tömni picit, hogy jól illeszkedjen a toll falához. Na és így olyan volt, mint valami színes toll, senkinek nem tűnt fel... Hátránya, hogy kevés anyag fér rá.


Fősulin volt olyan, hogy zh-t írtunk, és tudtuk előre a témaköröket. Általában A4-es lapokra írtuk a zh-t.

Nehezebb témákat megírtam előre, és simán elővettem, mintha ott írtam volna. de volt, hogy csak ceruzával írtam magamnak címszavakat, mert abból már ment a többi.

Szóval ha lehet sok "üres" fehér lap az asztalon, akkor ez is működhet...

2011. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!