Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor lesz lehetséges a...

Mikor lesz lehetséges a digitális telepátia?

Figyelt kérdés

Genetikai, nanotechnológiai eszközökkel hamarosan lehetséges lesz az agyhullámok, így a gondolatok, érzelmek, emlékek átvitele, egyfajta technikai úton. Így az emberek tudata összekapcsolódik, egy lesz az akarat, nem lesznek többé titkok egymás előtt, közös emlékeink, és érzéseink lesznek. Nem lesz többé szükség az internetre sem, mert az információk a gondolat útján fognak eljutni mindenkihez. A tudását mindenki megossza a másikkal, nem lesz többé szükség sem tanításra, sem iskolákra, mert már az újonnan született csecsemők is rendelkezni fognak minden ismerettel, emlékkel, amivel a szüleik is és még több ezer élet emlékeivel és tudásával.

Sokan mondják, hogy az ember nemsokára a technológiai szingularitásba fog érkezni. Ez azt jelenti, hogy az ember mint olyan meg fog szűnni létezni. Szerintem a legvalószínűbb, hogy ezen a módon fog megtörténni.

Kérdés csak az, hogy ez mikor fog bekövetkezni?


2011. febr. 12. 19:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Természetesen előtte biztos, hogy lesznek olyan technológiák, amelyekkel számítógép által generált virtuális valóságokhoz lehet csatlakozni, nem lesz szükség monitorra, hangszóróra, tv-re, közvetlenül az agyunkba fog érkezni az információ. Olyan lesz mint egy digitálisan generált álom.
2011. febr. 12. 19:17
 2/11 anonim ***** válasza:

Álmodj királylány ...


:)


maci

2011. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég sok idő kell még hozzá. Az agyról, gondolatokról, érzelmekről, stb. még nagyon keveset tudunk. Nem hinném, hogy az agyi folyamatok egyhamar "kompatibilisek" lesznek a számítógéppel,ugyanis nagyon más elvek alapján működnek. Első lépésben az agyi működéseket kell teljesen megértenünk (ez még sok év, ha nem évtized munkája lesz...), és csak ez után kezdhetünk el gondolkodni az agyi folyamatok "gépnyelvre forításáról".
2011. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miután a gondolat, érzések, emlékek megosztás is lehetségessé válik, meg fog szűnni egy csomó pszihés eredetű betegség is. Érdekes lesz látni ugyanazokat a dolgokat más szemszögből. A közös gondolkodás révén nagyon sok összefüggést fogunk megérteni, így még tovább fejlődünk. Kialakulhat egyfajta új szuper inteligencia.
2011. febr. 12. 19:22
 5/11 A kérdező kommentje:
A repülésről is sokáig azt hitték, hogy az embernek az lehetetlen, de sikerült, nem is gondoltuk volna, hogy milyen hamar. A fejlődés bizonyos területeken exponenciális, azaz gyorsul az emberi tudás fejlődése, az információ egyre gyorsabban áramol a világban és ez érezhető is.
2011. febr. 12. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Szinte fogalmunk sincs az emberi agy működéséről, te meg már most telepatikus úton akarod továbbítani a gondolatokat. Azt mondod nem kell a net, hiszen az információ majd agyról agyra terjed. Kérdem én; milyen információ? hol tárolódik az a rengeteg tudás és információ ami jelenleg is megvan? hm?

Hogy az adatátvitel módja megváltozik, attól még magát az információt tárolni kell valahol. Meg aztán ugyan miért osztanám meg az én információimat az utódaimmal. Persze egy részüket megosztom, ez a tanítás, de nagyon sok olyan dolog van amire az utódoknak semmi szüksége nincs. A telepátia nem bizonyított. Főleg nem olyan szinten ahogy te beszélsz róla...

Ami a technikai fejlődést illeti, nem exponenciális, ez egy óriási tévedés! Felgyorsult, ez kétségtelen, de amikor például egy egy találmány dokumentálása, legyártása, alkalmazása időbe telik, és ez az idő korlátozza az alkalmazhatóságát, nem beszélhetünk exponenciális növekedéséről. A repülésről lehet, hogy azt tartották hogy nem fog tudni az ember repülni, de azért a madarak akkor is vígan repkedtek! Nem mondható el hasonlatosság a telepátiáról, így a párhuzamod itt is sántít. Én úgy vélem van a fejlődésnek egy maximális meredeksége, amire a görbe rásimul. Szóval végtelenül leegyszerűsíted a dolgot, és olyan tények felett hunysz szemet, ami az egész elméletedet rombadönti.


maci

2011. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Nem állítottam, hogy lehetetlen. Csak azt, hogy még odébb van.


2. Az, hogy mikor következik be, szerintem attól függ, milyen gyorsan értjük meg az agy működését. Tudom, hogy ma is még csak az alapkutatásnál tartanak pl az agkéreg működésének megértésében. Így szerintem joggal feltételezem, hogy ha a hozzáértő kutatók szerint ma az agykéreg sejttípusainak (és akkor még csak a neuronokról van szó, a kapcsolatukról, neurokémiájukról, elektrofiziológiájukról, stb. még nem) kb 90-99%-át ismerjük, akkor még bőven van mit megismerni, ami azért nem lesz két perc.

A repülésnél egyszerűen fel kellett ismerni, mi tartja a madarakat a levegőben. Itt azért kicsit elvontabb dologról van szó. Talán még a ma használatos vizsgálati módszereink nem elég kifinomultak ahhoz, hogy mindent tökéletesen megérthessünk.


Ezért mondom én azt, hogy még pár évtizeddel odébb van.

Azt meg, hogy mi lesz akkor, mikor teljesen (vagy legalábis elfogadható mértékben) megismerjük agyunk működését, nem tudhatjuk előre. Lehet az is, amit te mondasz, lehet más is. Nem tudhatjuk. Viszont mivel a kérdésed az volt, hogy mindez mikor következik be, nem is szándékozom véleményt alkotni arról, mi lesz akkor. Elégedj meg annyival, hogy szerintem egy pár évtized még eltelik addig.

2011. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kell mindent elhinni, amit a neten írnak egy oldalon? Mert ahogy nézem egy az egyben bemásoltál egy cikket...
2011. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, csak hogy kicsit romboljam az ebben a dologban vetett hitedet:


Az ilyesfajta gondolathullámokkal azóta kísérleteznek, mióta felfedezték őket. És Azóta totális csőd volt minden egyes kísérlet.


Kicsit képletesen egyszerűsítve: úgy képzeld el az emberi agyat, mint egy számítógép processzort. Az agyban idegsejtek milliárdjai, a CPU-ban ugyanez tranzisztorokból. Igazából a működés is nagyon hasonló: ha egy jel megadott erősségű, továbbítódik egy adott pályán, ha nem, blokkolódik (jó, ez már nagyon durva egyszerűsítés, tudom).


Na, tehát van egy elektronikus agymodellünk. Adott terület a CPU-ban adott dolgot csinál, te meg tudod mérni végülis a jel terjedését különböző sugárzás formájában (igazából a CPU is ad le egy nagyon gyenge elektromágneses sugárzást, kvázi agyhullám). Na. Addig szép és jó, majdnem meg is van a telepátiánk, hiszen csak be kell mérni ezt a sugárzást, a másik agyába megadott helyen betáplálni, és máris működik, nem-de?


Hát, sajnos nem :) Ugyanis van egy irtóztató különbség a CPU és az emberi agy között: az emberi agyban a kapcsolatok úgy jönnek létre, ahogy az emberrel történik valami. Tehát ha te belerúgsz egy kőbe, az létrehoz az agyadban egy fizikai kapcsolatot, egy új pályát, amin az elektromos töltés végigszáguldhat. Igen ám, csak mivel az emberrel az agyszövetek megjelenésétől kezdve történnek dolgok, amikre reagál, amikre új és új kapcsolatot épít ki, ezért majdnem a véletlennel egyelő a kialakuló kapcsolat. Vannak elkülöníthető területek, hogy hol emlékezünk, vagy érezzük a fájdalom ingert, de ezenkívül semmi közös nincs a két agyban.


Még ha két teljesen azonos dologra is nézünk, az én idegpályáimon teljesen más idegeken fog végigszáguldani az a feszültség ingadozás, mint a te agyadban. Még akkor is, ha teljesen azonos körülmények között fejlődik a két szervezet (ilyen kísérlet is volt már patkányokkal.) Ha két másik idegsejt kerül közel egymáshoz (és ugyebár a sejtosztódás nem képes tökéletesen ugyanolyan lenni) és máris más kapcsolat lesz.


Igazából minden emlék egy-egy ilyen idegpálya. Tehát ha te arra gondolsz, hogy "könyv" és megjelenik előtted, akkor az azért van, mert amikor megtanultad összekapcsolni a "könyv" szót a szemed által közvetített képpel, akkor kialakult egy idegpálya. A felejtés is voltaképpen így működik: amikor egy adott idegpályát nem használsz, akkor szépen növekszik az ingerküszöb "nehezebb lesz felidézni". Állítólag maga az idegi kötés örökké megmarad (már persze külső behatás nélkül) bár bizonyítva ez sincs.


Tehát álmodozhatunk a telepátiáról, és gondolathullámokkal való kommunikációról, de az igazat megvallva, ez maximum két ember között mehetne. Azok az eszközök, amiket a mozgássérült embereknek csinálnak (amiket agyhullámmal vezérelnek) azok sem működnek egy másik embernél. Vagy éppen ellenkezőleg, teljesen mást csinál. Ugyanis az is programozva van, adott gondolatra (ami nálam ezt, nálad meg teljesen mást) létrejövő agyhullám irányítja. De mivel az idegi mintázat a biológiai felépítésünkből adódóan szinte a végtelen változatosságot súrolja, így az agyhullámok is ugyanilyen eltérőek lesznek.


Az, hogy adott gép reagál adott agyhullámra, az már létező dolog. Így maximum úgy lehetséges, ha két ember (vagy akárhány között) egyfajta gépi agyhullám-tolmács lenne, és két ember egyediségére állítva tolmácsolna.


De ehhez nem kell nanotechnológia :) ÉS arról nem is beszélve, hogy nem igazán lehetséges az agyhullámok "beszúrása" az agyba, pont emiatt a mintázat miatt :)



A repüléses érvedről meg annyit, hogy az emberek előtt mindig is állt egy ékes bizonyíték, hogy lehetséges: a madarak. Viszont ilyen telepátiára nincs bizonyíték. Kutatások vannak, de eddig még, ha jól tudom, egyetlen hitelt érdemlő telepatikus kísérletet sem sikerült sikeresen levezetni.


Szóval erről ennyit :)

2011. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tami976 válasza:
Digitális telepátia? Az analóg már nem is jó?
2011. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!