Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy pro akarok lenni...

Nagyon nagy pro akarok lenni matekból és fizikából! Mit javasoltok mit tegyek érte, illetve megfelelő-e az ha az alábbiakat csinálom (lent)?

Figyelt kérdés
9es diák vagyok.matekhoz eddig is jó érzékem volt, de nem foglalkoztam vele, fizikával pedig azért nem, mert rossz tanárom van.de mivelhogy letisztult bennem hogy gépészmérnök szeretnék lenni, és szeretnék versenyeket nyerni illetve eredményesen szerepoelni rajtuk, ezért nekiálltam szabadidőmben foglalkozni velük.napi 2 Kömal feladatot oldok (egyenlőre még csak K-t,C-t, de próbálkozok néhány geometriai B-vel is, mivel ez érdekel a legjobban) és ezen felül hétvégente régi versenyfeladatokat.ezekkel csak az a gond, hogy ha nem geometriait oldok akkor nem tudatosan oldom a efladatot, csak elkezdem lesz ami lesz alapon, és bizony sokszor megakadok.a gyakorlatlanság miatt van, vagy ez is javulni fog idővel?ezzel a módzserrel mennyire fogom elérni a célomat?mit tanácsoltok hogy még jobb lheessek?bárminemű kultúrált választ szívesen vennék. előre is köszönöm (bocsa a betűzési hibákért)
2011. febr. 13. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hülye vagyok a számoláshoz, viszont ahhoz hogy elérjem a célomat sokat kell tanulnom. Én is így vagyok vele ahhogy te.De ez fejleszti a legjobban a gondolkodási készséget, hogy nem egy algoritmus alapján oldod meg az adott példát, hanem saját magad jössz rá. Bár ehhez igencsak vasideg kell és sokszor lehetetlennek tűnik de azért van ez az oldal hogy ha gondod van akkor megkérdezed és egy kis szerencsével hozzáértő ember válaszol.


A megoldás:Tanulj sokat és fizika órán figyelj oda.Ha marad plusz időd olvass könyveket a témában és mindenekelött írd meg a házit. :)


JustFeelGood

19/f

2011. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Matekból oldogass Arany Danis példákat, fizikából pl. Mikolás példákat. Itt találsz feladatokat.: [link]


Jelentkeztél idén valami versenyre? :) Jövő héten lesz Mikola, Arany Dani, Gordiusz... Mész valamelyikre? :D

2011. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizikára hajts rá, mert 1. érettségi (emelt?) 2. elég sok embert kiszórnak az egyetemről. Nekem szülői segítséggel sikerült 1 év alatt 3-asról országos versenyre kijutnom 9.-ben. A Kömal feladatok nagyon jók, ha azok mennek akkor sok probléma már nem lehet. Esetleg ha nagyon nem megy a fizika akkor magántanár amit ajánlok.
2011. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Mikolára jelentkeztem, Arany Daniról sajnos lemaradtam egy másik verseny miatt szóval arra nem megyek.
2011. febr. 13. 19:21
 5/16 A kérdező kommentje:
és utolsó te mennyit tettél ezért a teljesítményért?mennyit készültél rá úgy napi szinten?ja meg igen a másik az hogy az elméleteket (tételek) mennyit nézegetted, vagy nézegetted e egyáltalán?a gyakorlati (feladatmegoldás) vagy az elméletet részesítsem e előnybe?erről mi a véleményetek?
2011. febr. 13. 19:31
 6/16 anonim ***** válasza:

Őszintén? A lehetőségekhez képest nem sokat. 8.ban félévtől dolgozat előtt rendesen utánanéztem az anyagnak, 3-5 típuspélda a fgy-ből, ha homályos akkor tankönyv vagy édesapámat zaklattam. Aztán 9-ben a mechanikát elölről már könnyebb volt kicsit, illetve könyvtárban találtam egész jó könyveket (Fizikai gondolkodás iskolája 1-2-3) amivel megértettem a többi részét is.

Nekem is eleinte a tanárral volt problémám, mert egyszerűen nem magyarázott órán, illetve a régebbi anyagot tudottnak tekintette.

Most én azzal küzdök, amit tavaly óta nem használtam vissza kell idéznem keddig. :)

2011. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az elméletet magában olvasni nem bírom sokáig, tehát a sorrend elmélet-feladat-elmélet.(előző, előzőelötti voltam)
2011. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. :) Én matekból és kémiából értem el eddig országos eredményeket. Fizikából idén versenyzek először, eddig a versenyidőpontok ütötték egymást. Kémiából azért eléggé máshogy kell készülni, ott nagyobb a hangsúly az elméleten, mint a mateknál. Matekból én gyakorlatilag semmi elméletet nem néztem át a versenyek előtt, feladatokat csináltam, és ami ott előjött elmélet, és esetleg nem ment, nem ismertem, azt megtanultam. Most Mikolára is megcsináltam néhány feladatsort, bár nem vittem túlzásba, mert most még az első forduló elég lightos és egyébként is kell készülnöm más versenyekre.
2011. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na mesélj, hogy ment a Mikola? :) Szerintem nem volt nehéz, bár nem találkoztam még a megoldókulcsal...
2011. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
hát lehetett volna rosszabb is, de a 4es illetve 5ös feladatban csak részpontszámaim lesznek, azokkal nem boldogultam sajnos.és neked hogy sikerült?
2011. febr. 15. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!