Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kb. mennyi az emberi agy...

Kb. mennyi az emberi agy memóriája és a másodpercenkénti müveletek száma?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kiszámolni...


Az agy nem végez műveleteket. Mit számítasz műveletnek? Három idegsejt közötti elektromos hullám már felidézhet egy adott emléket, de egy másikhoz lehet, hogy kétszáz idegsejt közötti pályán kell végighaladnia az ingerületnek...


Két, egymáshoz alig-alig hasonlító rendszert akarsz összehasonlítani :)


A szárnyashajó csúcssebessége a Dunán 50 km/h. Mennyivel képes menni a levegőben egy F-18as vadászgép?


Na, kb ilyen a kettő összehasonlítása :)

2011. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, nem értek hozzá, ezért kérdeztem meg :) Valahogyan csak át lehet számolni vagy váltani vagy ki lehet következtetni! A maja naptárat is napra pontosan át lehet számolni.
2011. febr. 17. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:

A kapacitásra kb lehet következtetni, és az sok-sok terabyte-nyi információ. De ez csak egy becslés, mert semmiféle átváltás nincs, és nem is igazán lehetséges :) Már csak azért sem, mert mindenki agya máshogy működik igazából.


Tehát, amikor te megjegyzel egy adott információt, akkor voltaképpen létrejön egy idegi pálya. És amikor visszaemlékezel rá, az annyi, hogy ezen a pályán fut végig az ingerület. Ezért van az, hogy az emlékezés ezernyi másik információt is előhoz, hiszen nem bites emlékezés van, hanem biológiai: tehát az agyban hasonló folyamat játszódik le akkor, amikor rögzül az emlék, és akkor is, amikor visszaemlékezel rá. Ezért van az, hogy egyes emlékek képesek elszomorítani, vagy boldogságot okozni, mert ugyanaz az érzés keltődik az agyban, mint amikor megtörtént.


Ellenben a számítógép az információt egy megadott kódtábla alapján, mágneses Igen-Nem-ként tárolja. Van az információnak egysége. Az agyban nincs. Még egy emberben is, hasonló dolgok is teljesen máshogy rögzülnek, az agy ugyanis mindenféle "fölösleges" információt is rögzít, szagokat, sőt, az emlékhez kapcsolódó emlékeket is rögzíti :)


Számításilag, meg ahogy az előző válaszban írtam. A CPU-nál egyszerű a dolog: egy bit mozgatása egy művelet. Egy összeadás: egy művelet.


Az agy viszont nem így működik. Lehet, hogy egy könyv egy oldalára kevesebb idegsejttel emlékezel vissza, mint mondjuk én. Sőt, a könyv ugyanarra a lapjára is másképp, és más idegpályával fogsz visszaemlékezni.


Tehát nincs univerzális formula, vagy egység.



A maják naptárát meg "könnyű" volt megfejteni, hiszen ugyanarra a rendszerre (a Föld napkörül pályájára) vonatkozik, tehát itt már csak átváltás kérdése. Mint a méter és a mérföld. Más rendszer, de ugyanarra a dologra, távolságra vonatkozik.


Viszont az agy és a CPU nem csak, hogy másra vonatkozik, hanem teljesen máshogy is működik.


Mint az előző válaszban írt példám, kb annyi közük van egymáshoz. Adatot dolgoz fel mind a kettő: de ezenkívül más különbség nincs nagyon :)

2011. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__14..


Itt megkarcoltuk az agy és a memória kérdését, én írtam egy bazi hosszú hozzászólást ami talán téged is érdekel.

2011. febr. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkét választ! Sir Butcher... a tudás hatalom! :)
2011. febr. 18. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!