Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a különbség Past Simple és...

Mi a különbség Past Simple és Present Perfekt között?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem egy jó helyen kérdezem meg :)

A szabályokat nagyjából tudom de néha nagyon belezavarodom, nem tud valaki esetleg a neten valami ehhez kapcsolódó oldalt?


2011. febr. 19. 08:38
 1/3 anonim válasza:

Present Perfect: Olyan cselekvést, történést fejezünk ki vele, mely ugyan a múltban történt, de annak eredménye a jelenben is egyértelműen megmutatkozik.

Arra is használják, amikor még nem történt meg valami, de még megtörténhet pl: Voltál már valaha Angliában? Have you ever been to England? No I've never been to England.


Past Simple: A múltban már lezárult a cselekvés, főleg ha tudjuk dátumra pontosan, mikor is történt az.

Pl.I was born in...


Igazából az ilyen nyelvtani szabályokat szerintem soha nem lehet megérteni tökéletesen. Rá kell érezni sok élőbeszédes és egyéb gyakorlással. Nekem is nehezen ment, de ha belejössz, egyértelművé válik, mikor melyiket kell használni :)

2011. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért lehet a kettő között különbséget tenni. A legjobban szerintem ez a két példamondat mutatja a differenciát:

Present Perfect:

Eltörtem a kezem.

I have broken my arm. (Ha a gipsz még rajtad van.)


Simple Past:

Eltörtem a kezem.

I broke my arm. (Ha régebben törted el a kezed, ergó nincs gipsz a kezededen.)

2011. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)


Különben az angolok ezt mennyire használják?

Mert egy csomószor hallottam már hogy teljesen megfeledkeznek róla és csak egyszerűen simple pastban mondnak minden múlt időt

2011. febr. 26. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!