Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Őseink nyílvesszeje milyen...

Őseink nyílvesszeje milyen anyagokból készült?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Ó te jóég már látom a híreket: valami retardált "őseink nyílvesszejével" nyilazott le valakit. A hullát meg Árpád-sávos zászlóval takarta le. Lehet lepontozni.
2011. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én felpontoztam :)
2011. febr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
növény
2011. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben semmi Árpád-sávos turulos trianonos felhang nincs, aki ilyet lát bele, az egy kicsit túl van húzva ezen a téren. Érdemes lenne lejjebb csavarni a potmétert, csak a kulturált társalgás feltételeinek megteremtése végett.


A kérdésre:

Őseink természetesen fa nyílvesszőket használtak. Valószínűleg az egyenes, nem görcsös hajtású fákat használták (mint amilyen a bodza vagy a mogyoró), de igazából ezt nem TUDOM, csak SEJTEM, de nyilván ha ilyen nem volt kéznél, akkor megoldották. Faragni, csiszolni tudtak, esztergálni meg hát valószínűleg nem, de hát ki tudja, még az is lehet. Sajnos nyílvessző nem maradt ránk, legalábbis én nem tudok róla.


A tollazás madártollból készült, a hegyek közül csak fémről tudok (elvileg lehetne csont is de nem hallottam még róla). A hegyek alakjáról elég sok adat van, de sajnos sehol nem találtam biztos adatot az anyagáról. Elvileg bronzot és vasat is használtak az őseink, és egyszer egy vitát olvastam, arról, hogy melyik volt a jellemzőbb, de engem egyik oldal se győzött meg. Valószínűleg mindkettőt használták, de hogy milyen arányban, az jó kérdés.

2011. febr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
A nomádok általában nádból készítik a nyílvesszőket, nyugatabbra fából, mint az előző is írta.
2011. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi, Kinga!:)
2011. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A rendes nyílvesszők fából vannak esztergálva.. Azt hiszem tölgy fából.. De manapság készülnek üvegszálból meg alumíniumból is. Ára 500-1000 Ft közt a boltba. A hegy acél! A másik végén egy úgynevezett nok van ,hogy ne szakítsa ketté az ideg a kilövéskor a nyílvesszőt.

Ha fából van és túl kemény vagy túl rugalmas az se jó ,mert oldal irányban sokkal pontatlanabb lesz a lövés. Remélem kielégítő választ kaptál..

2011. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kézzel tekerős eszterga nem mai találmány.. Kb 1000 éves

De az a vicc ,hogy a magyarok talán emiatt voltak a leghíresebbek a korrupció után a történelemben. És aki megkérdi miből van a nyílvessző azt meg van aki magyar létére majdhogynem le terroristázza!

2011. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!