Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Csillagászok szerint a Föld...

Csillagászok szerint a Föld olyan durva napviharoknak van kitéve. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

olyan katasztrófára kell számítani, mint amilyet a Katrina hurrikán okozott.


Szakértők szerint olyan mértékű napkitörések vannak készülőben, amik tönkre tehetik a műholdas rendszereket, és áramkimaradásokat okozhatnak a bolygó minden részén. Ráadásul, ha a napkitörés eléggé erős, ezek az állapotok akár hónapokig is eltarthatnak. A kitörés esélye azért hatalmas, mert a Nap most lép be természetes ciklusának legaktívabb periódusába.


A Föld már múlt héten ízelítőt kapott a Nap hatalmas erejéből, amikor egy erős kitörés 933km/sec gyorsaságú energiaplazmát lőtt a Föld felé, ami több területen megbénította a rádiós kommunikációt.


"Az űridőjárás kérdését komolyan kell venni. Az utóbbi időben egy viszonylag nyugodt periódusunk volt, de nem számíthatunk arra, hogy ez nem fog változni. Mert változni fog, és nekünk fel kell rá készülnünk."


- nyilatkozta Professor Sir John Beddington, a brit kormány vezető tudományos tanácsadója.


2011. febr. 23. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mióta vannak műholdjaink? 50 éve kb.

Mióta használunk elektromosságot és rádiókat? kb 100 éve.


A napkitörések 11 éves periódusban ismétlődnek, tehát mióta ezeket a technikai dolgokat használjuk már min. 5, de inkább 10 alkalommal átesett a nap a napviharos fázisán. És soha nem okozott jelentős problémát, max. lehetett látni a sarki fényt délebbre is.


Most sem lesz másképp.


A különbség az, hogy 40 éve erről még igen keveset tudtunk, ezért nem aggódott miatta feleslegesen senki...

2011. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Föld már múlt héten ízelítőt kapott a Nap hatalmas erejéből, amikor egy erős kitörés 933km/sec gyorsaságú energiaplazmát lőtt a Föld felé, ami több területen megbénította a rádiós kommunikációt.

Hol?

2011. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Szóval én is ezt a periódusos dolgot ismerem, Annyira azért nem kell kétségbe esni.
2011. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A Föld már múlt héten ízelítőt kapott a Nap hatalmas erejéből, amikor egy erős kitörés 933km/sec gyorsaságú energiaplazmát lőtt a Föld felé, ami több területen megbénította a rádiós kommunikációt."


Bakker! Én meg azt hittem, hogy lemerült a telefonom.

2011. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka hogy az elektromos készülékeink bonyolódnak. Egyre több és több részegységet zsúfolnak egyre kisebb térrészbe. Ennek egyenes következménye a zavarérzékenységük növekedése. Az a véleményem, hogy lassan elérjük azt a technikai korlátot, amit az áramkörök bonyolultsága az alkalmazott anyagok fizikai jellemzői megszabnak nekünk, és innentől fogva vagy más megoldásokat kell keresnünk, avagy elfogadjuk a korlátokat és megrekedünk ezen eszközeink alkalmazhatóságánál...


maci

2011. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hmm. Most olvastam,hogy mi volt Kínában és,hogy mi várható. Szóval van rá esély,hogy nagyobb gáz lesz.Le kell menteni az internetet..:)
2011. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!