Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány olyan háromjegyű pozitív...

Hány olyan háromjegyű pozitív egész szám van, amelyben a számjegyek szorzata megegyezik a két szélső számjegy szorzatával?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 15:28
 1/8 anonim válasza:

x*y*z=x*z /:x

y*z=z /:z

y=1


Tehát azoknál a számoknál lesz igaz, ahol a középső számjegy 1.

2011. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: szép levezetés, de mi a helyzet mondjuk a 350-nel?

Nem tudom végigírni az egyenletet, de azokra a számokra is igaz szerintem a kérdés, amiknél legalább az első, vagy harmadik számjegy 0. (plusz persze az 1-es közepűeket)

2011. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igen, azzal nem számoltam, hogy x-szel és z-vel nem oszthatunk, ha azok 0-k. Ez elkerülte a figyelmemet. Köszi a kiegészítést.
2011. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha egyes a középső jegy, az utolsó jegy pedig nem 0, akkor az első helyre 9, az utolsó helyre szintén 9 számjegy írható (ha elöl 0 lenne, akkor nem 3 jegyű lenne a szám), tehát ez 81 eset.

Ha az utolsó helyen 0 áll, akkor az első helyen 9, a második helyen pedig 10 különböző szám állhat, tehát összesen 90 darab ilyen szám van (az előző bekezdésben azért írtam, hogy az utolsó jegy ne legyen 0, hogy ne számoljuk kétszer ezeket az eseteket).

Összesen tehát 171 ilyen szám van, ha nem tévedek.

2011. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Á tényleg, most már én is megértettem, hogy mi maradt ki. Eddig csak a számokat tudtam, azt nem hogy miért.
2011. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor én már csak annyit teszek hozzá, hogy az első számjegy nem lehet nulla, mert akkor nem háromjegyű a szám.
2011. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16:16


Így viszont kétszer számolod azokat, ahol a középső 1, de az utolsó 0. Ebből 9 van, ezt le kell vonni.

2011. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, hülyeséget írtam, nem is akartam elküldeni, mert már közben rájöttem. Bocs. Mégis elküldtem véletlenül.
2011. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!