Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lenne egy-két találmányom, de...

Lenne egy-két találmányom, de nem tudom hogy lehetne megvalósítani. Hogyan működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Az most mindegy, hogy mi a találmány. A kérdés az, hogy hová kell mennem, mit kell tennem, hogy "piacra" lehessen vinni a terméket. Az egyik lakberendezéssel kapcsolatos, a másik pedig játék.

Előre is köszönöm!


2011. febr. 25. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Az most mindegy hogy hova kell menned, de mi a találmányod.
2011. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:o) Hát persze...

Amúgy sok a pénzed? :D


Közbe megtaláltam a körülbelüli választ,azért köszi.

2011. febr. 25. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok,hogy mit találtál.

Én régebben kérdeztem hasonlót, és úgy tudom hogy meg kell valósítani előbb egy prototípust . Dokumentálni kell és azt lehet beadni levédésre.

2011. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az...


Nekem is van több találmányom is. De még pár év bele telik, mire meg is valósítom... remélem, hogy valamelyikből tudok normális pénzt is csinálni.


A két legújabb pl. komplexebb rendszer. Az egyikhez kell gépészet, villamosság, robottechnika és programozás.


A másikhoz szinte csak elektronika-automatika, (szabályzások-vezérlések) és programozás.


Előbbi egy teljesen új találmány, amihez nem is nagyon van hozzá hasonló sem. Forradalmasíthat (valamit...)


Utóbbi egy komplex automatizált rendszer, amihez hasonlók vannak már, (bár még mindig viszonylag ritkának számítanak, de folyamatosan terjed el és ez a jövő) csak az enyém tartalmaz sok olyan apróságot, amit még nem integráltak még bele más ilyen rendszerekbe.


Volt sok olyan dolog, amit kitaláltam, aztán rájöttem, hogy már más is kitalálta. De a nagy számok törvénye és az ismereteim szélesedése miatt sok még teljesen új találmány.


A marketingre és egyebekre is vannak terveim. És még sok minden másra is... design-től kezdve a könyvelés mikéntjéről, 1-2 egyedi cucc legyártásán át egészen az engedélyeken át még sok szrra, amik ezekkel járnak.


Csak idő kéne, pénz, meg az, hogy ne dőljek hátra, ha meg tudom venni azokat a szrokat, amiktől boldogabbnak érzem magam. És hogy többet foglalkozzak az ilyenekkel. Illetve ne bulizzak ennyit. (havi szinten elég sok óra és 40-130e Ft ami csak erre megy el) meg hogy ne legyek ilyen fsz.


Egyébként még sok egyéb van, amire még elmegy idő... (a bulizások mondjuk az alvásidőből mennek el) pl. suli, meló, emellett polihisztornak képzem magam.


És akkor se akarok hátra dőlni, ha majd (tán egyszer) 400e-t fogok keresni havonta. (bár tuti lesz akkora infláció, hogy még kevés is legyen ez az összeg :-D de még előbb szeretnék ennyit keresni :-D)

2011. febr. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok...


Meg még rengeteg dolog van, amibe nagyon-nagyon érdemes volna belefognom... csak nincs mindegyikre kapacitásom... nem hogy a találmányokra... de lesz 1-2, amit meg is valósítok. De most van 1-2 dolog, ami fontosabb.

2011. febr. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!

A párom automatizálási cégnél dolg. Lehet, hogy ott tudna valaki neked segíteni fusiba :)

Vannak ott mérnökök, meg programozók akik szintén saját cuccokat programoznak jó pénzért. Egy jó ötletet meg lehet meg is vennének, mert a főnökük nagyon szeret újítani, stb..

Ez a cég debreceni,de van pesten is egy másik ugyanilyen vállalatuk.

2011. márc. 1. 12:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó vicc :-D


( Egyébként én is olyan cégnél dolgozok :-D... az alkalmazottak több, mint 90%-a mérnök, majdnem minden műszaki területről :-D... a barátaim nagy része is :-P illetve a családban is akad 1-2 )


Én is szoktam fusizni :-P (ám ezek kicsit komolyabbak)


És konyítok valamicskét a felsoroltakhoz is :-P (mondjuk a gépészet részéhez kevésbé, de megoldható az is...) de mint mondottam, nem ebben rejlik a probléma.


Az automatizáláshoz, vezérlésekhez, szabályzásokhoz, villanyászathoz (inkább a gyenge áramú részhez, de most éppen pont az erősáramú cuccok vesznek körül és többek között villamosmérnökire járok), PLC és mikrokontroller programozáshoz, különféle CAD programokhoz... több ezer AutoCAD-es rajzot csináltam már, de csináltam már ezt-azt másban is... (elektronikához pl. elengedhetetlen, hogy valaki tudja használni az OrCAD-et, amiben egyszerű NYÁK-ot tudok csinálni (((vagy WSCAD-et, vagy Autumn Designert szokták használni))) (újabban a látványtervezésre gyúrok de az még idő, míg normálisat tudok alkotni... ez Revit, 3D Studio Max és Mental Ray-t jelent de még csak most kezdem szinte), ezek mellett még néhány egyébhez is konyítok, mint pl. a számítástechnikához, digitális technikához, számítógépes hálózatokhoz...

... értek valamennyire (néhányról van papírom is, néhányról meg lesz)


és még lehet, hogy kihagytam néhány dolgot pl. csajozás, biliárdozás, sör ivás...stb


De ha mindez nem így volna, akkor sem a gyakorikérdésekről kérnék segítséget :-D (bár akkor valószínűleg nem is jutnának ilyen ötletek az eszembe, ha távol állna tőlem)


De azért kedves vagy, hogy felajánlottad :-)

2011. márc. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Én tanultam 3D-t, LightWave progival. Most látom, hogy már magyar könyve is van.

Én nagyon szeretem, mert a modellezés viszonylag egyszerű. Az animálást már annyira nem tudom, sajnos a tanfolyam elég rövid volt...

De majd ha lesz időm még én is neki akarok ülni.


Sok sikert neked!

2011. márc. 3. 09:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi!


Valamennyire megy a 3D-s tervezés... de én olyan szintre akarom magam fejleszteni, hogy több száz millás project-eknél leessen a megrendelők (és a társcégek, társtervezők) álla ott, ahol dolgozok.


És hogy esetleg ezzel is tudjak fusizni úgy, hogy el is tudjam adni. Pl. Évente néhányat fizetés kiegészítésnek komoly cégek beruházásaihoz, kiviteli terveihez...

2011. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!