Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy neoncső fényét tükrözzü...

Ha egy neoncső fényét tükrözzük, akkor a tükör csak érzékileg duplázza meg a csövet, vagy a fény mennyisége is megnő?

Figyelt kérdés
Tehát vannak azok a neonfények az iskolákban, vagy fogorvosi rendelőkben, amiben két neon van, mellettük pedig 3 irányból tükör. Nagyobb fényerőt kapunk a tükrök miatt?
2011. febr. 28. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a neoncsőből kijön 1000 foton egységnyi idő alatt. A neoncső egy henger, a fotonok minden pontján egyforma mennyiségben lépnek ki. A terem a neoncső egyik oldalán van, és a csőnek kb az 1/3 része hasznosul, vagyis időegységenként 333 foton indul el a terem felé (csak ez számít). A többi irányba menő fotonok nem a termet világítják meg, hanem a plafont, meg a fal tetejét.


A fent levő tükrök visszaverik a felfelé elindult fotonokat a terem felé. Ettől a neoncsőből kilépő fotonok száma nem változik, de a terem felé menő fotonok (a hasznos fény) igen.


Persze a plafonról is szórüdna vissza némi fény, tehát nem teljesen igaz az, hogy a fellfelé induló fotonok "elvesznek", de a tükör sokkal hatékonyabban veri vissza a terem felé a fényt.


Vagyis igen, nagyobb a fényerő, de nem azért mert duplázzuk a csövet (ha így lenne, akkor végtelen számú tükörrel végtelen fényt kapnánk), hanem amit fentebb írtam.

2011. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem, a tükör csak abban segít, hogy az a fény, ami a plafonra esne, ehelyett lefelé irányul.

Szóval nem többszörözi meg, csak hasznosabb irányba tereli azt, ami elveszne felfelé.

2011. febr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem. De a tükrök is elnyelnek néhány fotont, nem?
2011. febr. 28. 00:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Néhányat igen, nincs 100%-os visszaverés. De a falhoz képest ez elhanyagolható.
2011. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Néhányat igen, nincs 100%-os visszaverés..."


No azért ez így nem teljesen igaz. A fény beesési szögétől függően lehet 100%-os a visszaverődés (törésmutató). Pont ezt használják ki az optikai vezetékekben.


maci

2011. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gábormaci... most majdnem elküldtem egy hozzászólást, de inkább kitöröltem. Emberileg eléggé derogáltalak volna. De tán azért, hátha előnyödre válik. De mégsem.


Amúgy nem azért, mert létezik csillapítás (meg mindenféle érdekes dolog), még ha fizikai értelemben kicsi is a hatása (műszaki szemmel nézve már nem).


Viszont én most ledőlök, mert mindjárt kelni kell...

2011. márc. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ui.: viszont, hogyha egyszer szeretnéd, kapsz egy olyan kritikát, hogy falat fogsz.
2011. márc. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ott a mailcímem, bátran használd! Többek közt erre van.


Azt írták nincs 100%-os visszaverődés. Erre írtam hogy van, és ez így igaz, van 100%-os visszaverődés, szóval nem értem a problémádat


maci

2011. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!