Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítesz légyszi?! Kémia....

Segítesz légyszi?! Kémia. Nagyon megköszönném

Figyelt kérdés

1., Elégettem 5 kg etanolt. Mennyi hő szabadult fel?


2., Elégettem 3kg metánt, számított mennyiségű oxigénben. Mi a keletkező gázelegy tömeg%-os összetétele?


2011. márc. 2. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A feladat nem adja meg az etanolos feladathoz a képződéshőket? Vagy ha esetleg feladatgyűjtemény, nincs benne leírva valahol?

(Reakcióegyenlet: C2H5OH + 2O2 = 2CO2 + 3H2O)

A másodikhoz... nem igazán értem, hogy a számított mennyiség mit akar jelenteni, de gyanúm szerint sztöchiometriai mennyiséget. Így kiindulva 3kg metán 187,5 mol, keletkezik belőle 187,5 mol CO2 és 375 mol H2O.

Innen a CO2 tömege 8250g, a vízé 6750g. Így a gázelegy 55%-a CO2 és 45%-a H2O.

(Reakcióegyenlet: CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O)

2011. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem adja meg.. nekünk ezt a tanár diktálta, szóval nem tudom.. mindig ilyen nehezen kifejthetőket ad..:S

de köszi amúgy :)

2011. márc. 2. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az elsőnél az sem mindegy, hogy a víz gőz marad, vagy lecsapódik... lecsapódáskor több energia termelődik.
2011. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát na mindegy akkor..:S
2011. márc. 2. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!