Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azt akarom megtudni a tisztelt...

Azt akarom megtudni a tisztelt kémiában jártas vagy ebben gyakorlatias valakiktől Mi oldja a megszáradt növényieredetű olajokat pl "burgonyasütő v az ilyen olajjal kent-hűtött szerszámgépet? A) kíméletesen? B) kis erőszakkal?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a szerszámgépet amennyiben vas akkor sósav oldja :D

De te szerintem az olajra gondolsz. Próbálkozhatsz vmilyen szerves oldószerrel (a verzió), de én ezt nem javasolom pl.: terpentin , benzin stb. Vagy pedig az ajánlott hogy szerezz be valamilyen lúgot (NaOH lúgkő ,KOH marókáli) és abból készíts PÁR SZÁZALÉKOS oldatot!

2011. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AZ előző vagyok


Ha jól tudom egyébként a 'Hideg zsíroldó' Kálium-hidroxid oldat. Azért ezt (pl.:egy burgonyasütő ahol lehetnek pl.: alumínium részek) nem árt felhígítani!

2011. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a növényi eredetű beszáradt, odaégett olajokat a hideg zsíroldó szerek oldják (nátrium-hidroxid és kálium-hidroxid keverékének vizes oldata díszdobozos kiszerelésben). Ezek az anyagok az olajokat, zsírokat elszappanosítják, és a szappanszerű anyag már vízben oldható lesz.


Arra viszont ügyelni kell, hogy az erős lúgok (az NaOH és a KOH is ugyancsak az) foltokat hagyhatnak a fémfelületek felszínén.


Erőszak alkalmazásával a forró szappanos víz és a gyökérkefe is jó szolgálatot tehet (a hideg zsíroldónak is lehet kefével segíteni). Én már pucoltam tisztára tűzhelyet évtizedes kosztól ilyen módon.

2011. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A megszáradt olajat kromofággal lehet legkönnyebben eltávolítani.
2011. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!