Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért szörnyű ennyire a...

Miért szörnyű ennyire a rövidtávú memóriám?

Figyelt kérdés

Mindent elfelejtek de nagyon gyorsan, eddig ami a leggyorsabb volt és emlékszem rá, hogy a szomszédban mondtak valami, hogy üzenjem meg itthon, és mire hazaértem (2ház!!!) elfelejtettem elmondani, aztán rá kb 1 órára jutott eszembe hogy hoppá...


De van amikor a hazajövök és az utcánk végén eszembe jut egy szám hogy majd rákeresek, de azt is elfelejtem, vagy ha fürdök és alatta gondolkodok valamin hogy utána olvasok stb azt is, szóval rendkívül rossz a memóriám de miért? mit tegyek ez ellen? engem már zavar :S


2011. márc. 7. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy rossz a memóriád, lehet hogy csak a koncentráló képességed rossz, nem tudsz eléggé odafigyelni a dolgokra, lehet mindig máson jár az eszed :D
2011. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, nekem is hamar kiesnek a fejemből dolgok, és nagyon bosszantó. Néha már előre fogadok, hogy ha valami teendőm akad, 2 perc múlva tuti elfelejtem. És tényleg!! :D
2011. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A túl sok Marihuana kárositja a rövidtávú memoriát :)
2011. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zeiksz válasza:
Én néha mondat végére elfelejtem mibe is kezdtem bele.. szóval.. "örülök", hogy nem csak én vagyok hasonlóképp. Szerintem a stressz és hasonlók tehetnek erről; mikor nem hajtom szarrá magam, akkor kevésbé vagyok feledékeny.
2011. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!