Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire hatékony kb. egy DC...

Mennyire hatékony kb. egy DC motor, ha generátorként használom?

Figyelt kérdés
Szénkefés motorról van szó. Motorként ha 95%-os a hatásfok, mennyit várhatok generátor üzemben? Tudom, hogy csomó mindentől függ...
2011. márc. 7. 18:45
 1/2 anonim válasza:
Elsődleges véleményem, hogy egy villanymotor nem működik 95%-os hatásfokkal, az a transzformátorok jó tulajdonsága. Véleményem szerint egy villanymotor 70%-nál többet nem tud, mivel túl sok a negatív tényező, pl.: súrlódási veszteség, a rotor és állórész közötti légrés miatt fellépő mágneses veszteség, stb. Kérdés az is, hogy mivel van meghajtva. Ha szél energiával, akkor esetleg meg lehet próbálni, de egy másik villanymotorral, vagy robbanó motorral nem tudom érdemes-e? Persze, meghatározó, hogy mire kell. Vannak plusz költségek is, pl. feszültségszabályzó, stb. Ezek alapján döntsd el, hogy érdemes-e foglalkozni a dologgal. Sok sikert! Üdv.:Jocó
2011. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kösz a választ. közben már beszéltem pár villamosmérnökkel, szerintük generátorként is elérhető ugyanolyan hatásfok, mint motorként (70-75%). Persze ez nagyon fordulatszám-függő dolog.
2011. márc. 13. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!