Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van egy kodolt szovegem!...

Van egy kodolt szovegem! Cezar racs a neve! Valki meg tudja fejteni?

Figyelt kérdés

EMPTRSMIRLZLEETBEGEATESNAIRYLNTSMILZIFMIEZEKFTSOENSEGAIOMGTEOLFRKSASVKSKEMAIJZAEEEJEISDELD


Ez lenne az!

Valaki meg tudja fejteni?

Koszonom


2011. márc. 25. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze.


Mivel a rácson lévő ablakok száma és elhelyezkedése elég kötött (ha elfordítod, olyan mezőt kell felfednie, ami eddig takarásban volt), így a rács szerkezetére, az ablakok elhelyezkedésére viszonylag kevés variáció adódik. Tehát az ilyen módon kódolt szövegeket egyszerű módon (kipróbálással) fel lehet törni.


Az eljárás egyszerű, csak főleg nagyobb rács esetén sok próbálkozással jár, tehát meglehetősen unalmas... De nem lehetetlen. Mivel itt nem adtad meg a rács méretét, az tulajdonképpen bármekkora lehet.


Az általad közölt szöveg 90 betűt tartalmaz. Ebből csak az állapítható meg, hogy minimum 10*10-es rácsot használtak a kódoláshoz. (Bár kódolt szövegként a rács teljes tartalmát szokták megadni, aminek hossza ezért négyzetszám...)


Innen már jó próbálkozást. (Mint írtam, a feltörés maga elég unalmas, így azt nem fogom megcsinálni...)


Pedro

2011. márc. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:

Szerintem hiba lesz a kódban, vagy nem csak Caesar-módszerrel lett titkosítva. Végigpörgettem az összes lehetséges verziót, és egyik sem mutatott emberi nyelven íródott szövegre:

[link]

Jelen esetben az sem kifogás hogy a szöveg esetleg ékezetes betűket is tartalmaz, ugyanis a kódolás lineáris, és a betűk nincsenek hatással egymásra, így csak 1-1 hiba lehetne a visszafejtett szövegben.

2011. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Silber ***** válasza:
Na most ezzel kicsit butát mondtam. Mondj el minden információt, amit csak tudsz a szövegről. Milyen eredetű? Magyar/angol? Nem voltak benne eredetileg szóközök? Nagyon sokat segítene. És honnan vetted? Milyen témát tartalmazhat?
2011. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hat egy fiutol kaptam,szemelyes szoveg!

Magyarul van!

Szokozok nem voltak!

Ennyit tudok en is rola!!!

Segitsetekk

2011. márc. 26. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult kód ez.


Ha a szöveget tízes betűcsoportokra bontod, majd a betűcsoportokat sorban egymás alá írod, akkor felülről lefele olvasva az alábbi szöveget kapod:


E m p t r s m i r l

z l e e t b e g e a

t e s n a i r y l n

t s m i l z i f m i

e z e k f t s o e n

s e g a i o m g t e

o l f r k s a s v k

s k e m a i j z a e

e e j e i s d e l d


"Ezt te sosem leszel kepes megfejteni kar mert Alfika is biztos is mer is majd igy fog szerelmet vallani neked"


Mielőtt a srác szövegkódolásba kezd, tanuljon meg magyarul írni. Legalábbis szerintem nem teljesen értelmes a szöveg. :-)

2011. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Uramisten...koszonommm szepen,nagyon sokat segitettel!!!!
2011. márc. 26. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Hihihihi.... És ez mitől Cézár-módszer? :-)

Na látom, hogy sokkal bonyolultabbra gondoltam, mint amilyen.


09:06-os, gratulálok az ötlethez! Szép volt!


Pedro

2011. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!