Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyesen beszél...

Szerintetek helyesen beszél angolul a srác?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=GFLgnnd2afk


Javasolták ismerőseim, hogy innen gyakoroljam az angolt, mert van felirat a videóhoz, azonban észrevettem, hogy néha 1-2 nyelvtani hibát ejt a srác. Van néhány rész, érdemes megnézni mindet, mert mond jókat, csak nem tudom, hogy helyesen e.


2011. márc. 27. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szörnyű! Nehogy innen akarj már angolt tanulni. Erre szokták mondani, hogy "nem is tudtam, hogy az angol, - kiejtésben - ennyire hasonlít a magyarra." :)
2011. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mondoshawan:


Az nem gond, hogy valaki "magyarosan" beszél. Sokkal nagyobb gond, ha valaki erőlteti az "angolos" kiejtést. Az angol ma már nem angol, mindenki a saját akcentusával beszéli. Számomra nevetséges, amikor erőltetik a kiejtést, úgy sem lesz olyan, mint amit utánozni akarnak. Hallgass meg egy indiait, vagy egy ausztrált. A gond, ha helytelenül beszél, bár az sem.

2011. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Méghogy néha 1-2 nyelvtani hibát? Szinte az egész szöveg helytelen, a kiejtés is borzalom... Inkább ne tanulj semmit, de tőle semmiképp se...
2011. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ettől a gyerektől max azt tanulod meg, hogy hogyan NE beszélj angolul.
2011. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kinga79 válasza


Az idegen nyelvek használatáról - életemben soha, senkitől nem hallott - felfogásod számomra teljesen elfogadhatatlan, de lelked rajta! Ettől vagyunk ilyen sokszínűek.:)

2011. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves mondoshawan!


Én általában, sőt az esetek 95%-ban amerikai, angol tulajdonú cégeknek dolgozom és többnyire külföldön. Most sem otthon vagyok. Közelben egy magyar se. Így általában angolul kell kommunikálni. Rengeteg különféle nemzetiségű ember van itt, senki nem erőltet egy fajta kiejtést. Nem ok nélkül hoztam fel az indiai, vagy ausztrál példát. Patika angol, amit otthon erőltetnek az nyelvtanfolyamokon és iskolákban. Szóval én a való életről beszélek, nem a könyvtárról. De biztos neked nagyobb a tapasztalatod, a tudásod, jobb ahogy csinálod, én maradok a mutogatásnál, ha kell, bár ezt eddig még nem vettem észre.


Puszi


Kinga

2011. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Álítólag most nyelvvizgázott -.-

http://www.youtube.com/watch?v=TsmwDTHFhOU

2011. márc. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!