Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek házi. Mi az egyenletek...

Matek házi. Mi az egyenletek megoldása?

Figyelt kérdés

x2+y2+z2=?

x+y+z=1

1/x+1/y+1/z=0


Válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 4. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Nos, ha mindhárom különböző egyenlet, akkor szerintem az elsőt nem lehet megcsinálni, a másodikat se, a harmadiknak pedig nincs megoldása.

Nem egyenletrendszer akar ez lenni amúgy? mondjuk akkor is zavar az, hogy 3 tört összege 0

2011. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne 0? Pl ha az egyik ismeretlen negatív.
2011. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyenletrendszernél mi a megoldás?
2011. ápr. 4. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban, elnézést, lehet hogy negatív az ismeretlen :D csak a második után mentem rá a harmadikra, és egyenletrendszerként kezeltem, úgy nem hiszem hogy megoldható.

Egyenletrendszert pedig itt leírják hogyan lehet:

[link]

2011. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így, hogy x2+y2+z2=? nem megoldható. Mi az a kérdőjel?

Így max kifejezed az egyik ismeretlenből a másikat, de az se lesz vmalami szép kifejezés.

2011. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első egyenlet az most négyzeten van (mert akkor így kéne jelölni x^2) vagy kettő szorzat?
2011. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én is ezt akartam írni, hogy x-et, Y-t és Z-t is ki lehet fejezni tizedestört alakba a többiből, de konkrét eredményre szerintem nem lehet jutni x2+y2+z2=? formában. Vagy csak kifogott rajtam...
2011. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hmm biztos lehet valahogy úgy rendezni, hogy kijöjjön az x^2+y^2+z^2, de én se jöttem rá hogyan. Mindenesetre e szerint: [link] a megoldások x=-1/3, y=2/3, z=2/3, amiből x^2+y^2+z^2=1. Próbáltam úgy, hogy az első egyenletből kivontam a másodikat majd rendezgettem, de csak nem akart kijönni.
2011. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. ápr. 5. 06:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmezem ezt a feladatot, hogy a számok négyzetösszegét kell megmondani, ha ismerjuk a számok összegét és a reciprokaik összegét. Ekkor az utolsó egyenletet felszorzod x, y, z-vel majd kettővel és ezt kapod:

2(y*z+x*z+x*y)=0

Ekkor igaz, hogy (x+y+z)^2-2(y*z+x*z+x*y)=x^2+y^2+z^2, azaz a második egyenlet négyzetéből levonva a harmadik átalakított egyenletet, pont a keresett első egyenletet kapjuk, azaz x^2+y^2+z^2=1^2-0=1.

2011. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!